LGP kobiet w Kliengenthal: Konkurs odwołany! Klasyfikacje wygrywa Sara Takanashi

12:24, 03.10.2018 Agnieszka Białek Aktualizacja: 12:46, 03.10.2018

Finałowy konkurs Letniej Grand Prix kobiet w Kliengenthal został odwołany z powodu bardzo trudnych warunków atmosferycznych panujących na skoczni. Klasyfikacje generalną cyklu  wygrała Sara Takanashi przed Ema Klimec i Maren Lundby. Zagrożony jest również konkurs mężczyzn, który według planu ma rozpocząć się o godz. 14:15.

Warunki atmosferyczne na skoczni w Kliengenthal nie pozwoliły organizatorom przeprowadzić finałowej rywalizacji kobiet w cyklu Letniej Grand Prix. Wiatr na skoczni przekraczał 3 m/s. Osoby zarządzające zawodami chcieli za wszelką cenę przeprowadzić serię próbną poprzedzającą konkurs. Jednak pierwsze na liście startowej zawodniczki (Anna Rupprecht i Carina Vogt) same zrezygnowały z próbnego skoku. Po tym definitywnie odwołano serie próbną. Następnie, start konkursu się przedłużał. Organizatorzy czekali na poprawę warunków. Po godz. 12:00 podjęto decyzje o całkowitym odwołaniu konkursu kobiet ze względu na bezpieczeństwo zawodniczek.

Klasyfikacje generalną cyklu wygrała Sara Takanashi z dorobkiem 460 pkt. Na drugim miejscu uplasowała się Słowenka Ema Klimec, która zmagania zakończyła z rezultatem 265 pkt. Na najniższym stopniu podium stanie Maren Lundby (260 pkt.). Jedyną polską zawodniczką w klasyfikacji jest Kinga Rajda. Młoda Polka w zawodach Letniej Grand Prix uzbierała 4 pkt., co pozwoliło jej zająć 46 miejsce.

Pełna klasyfikacja generalna cyklu

W rywalizacji Narodów, zwyciężyły Japonki z liczbą punktów na koncie wynoszącą 1133 pkt. Drugie były reprezentantki Słowenii (814 pkt.). Zawodniczki naszych zachodnich sąsiadów z dorobkiem 744 pkt. zajęły trzecie miejsce. Polki za sprawą 4 pkt. Kingi Rajdy plasują się na ostatniej 15 pozycji.