LGP kobiet w Czajkowskim: Zwycięstwo Sary Takanashi

12:27, 09.09.2017 Mateusz Król

W pierwszym indywidualnym konkursie Pań w Czajkowskim zaliczanym do Letniej Grand Prix, najlepsza okazała się Sara Takanashi. Drugie miejsce zajęła Julia Kykkanen a trzecia była reprezentantka gospodarzy Irina Avvakumova.

Sara Takanashi w swoich próbach osiągnęła 106 m, ( jako jedyna zawodniczka w całym konkursie przekroczyła 100 m ) i 94 m wyprzedzając drugą Finkę Kykkanen ( 93 m i 95 m ) aż o 31 pkt. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Irina Avvakumova (88,5 m oraz 93 m).  Miejsce tuż za podium zajęła czwarta Lucile Morat ( 93,5 m oraz 91 m).

Polki nie startowały. Lidiia Iakovleva została zdyskwalifikowana.

Dzięki zwycięstwu w dzisiejszym konkursie Sara Takanashi została nową liderką cyklu Letniej Grand Prix zdobywając łącznie 280 pkt. Druga Yuki Ito oraz Lucile Morat tracą 60 pkt. do Japonki. Czwarta Maren Lundby traci zaledwie cztery punkty do drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej zdobywając dotychczas 216 pkt.

Ostatni konkurs LGP kobiet w tegorocznej edycji  już jutro o godz. 10.00 czasu polskiego.