LGP kobiet w Courchevel: Sara Takanashi wygrywa, Kinga Rajda bez punktów

Sara Takanashi wygrała konkurs indywidualny w Courchevel rozgrywany w ramach cyklu Letniego Grand Prix kobiet w skokach narciarskich. Wśród punktujących zawodniczek zabrakło skaczącej po raz pierwszy na dużej skoczni w oficjalnych zawodach, Kingi Rajdy.

Japonka uzyskała w swoich próbach 120 i 131,5 metra. Odskoczyła aż o 14,2 punktu drugiej na podium Słowence Emie Klinec (120,5 i 131,5 metra) oraz 19 punktów swojej rodaczce Yuki Ito (117 i 125 metrów). Tuż za podium znalazły się Niemki – Katharina Althaus (117,5 i 124,5 metra) oraz Juliane Seyfarth (120,5 i 121 metrów). W konkursie wzięły udział 33 zawodniczki, w tym jedna Polka – Kinga Rajda (89,5 metra), która zakończyła rywalizację na 31 miejscu, nie awansując do drugiej serii. Był to historyczny występ dla naszego kraju – po raz pierwszy polska zawodniczka wystąpiła bowiem w oficjalnych zawodach na dużej skoczni.

PEŁNE WYNIKI

W klasyfikacji generalnej cyklu Takanashi (200 punktów) powiększyła przewagę nad swoją rodaczką Yuki Ito do 60 punktów. Podium dopełnia Ema Klinec (120 punktów). Kinga Rajda ma w niej 4 punkty i spadła na miejsce poza najlepszą „30”.

PEŁNA KLASYFIKACJA

Następne zawody LGP kobiet zaplanowane są na 17 i 18 sierpnia w czeskim Frensztacie. Natomiast jutro w Courchevel zaprezentują się skoczkowie.

Źródło: fis-ski.com

Jakub Balcerski

Szef działu skoki narciarskie, dziennikarz Polskiego Radia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.