LGP: Anze Semenic wygrywa drugi konkurs w Czajkowskim

12:55, 11.09.2016 Anna Felska

Za nami drugi już konkurs indywidualny Letniej Grand Prix w skokach narciarskich, który odbywa się na skoczni w Czajkowskim. Po raz drugi zwycięstwo powędrowało do reprezentanta Słowenii, tym razem do Anze Semenica.

Anze Semenic w pierwszej serii poszybował najdalej na 143 m. W drugiej serii uzyskał 134 m ale pozwoliło mu to na zwycięstwo w konkursie z dużą przewagą nad rywalami. Miłą niespodziankę sprawili młodzi reprezentanci Czech. Drugie miejsce zajął Tomas Vancura, który w swoich skokach uzyskał 138 i 133 m. Na najniższym stopniu podium po skokach na 134,5 i 133,5 m uplasował się Vojtech Stursa. Wczorajszy triumfator Robert Kranjec po pierwszej serii i skoku na 143 m zajmował drugą lokatę. W serii finałowej spisał się znacznie gorzej i po skoku na 127 m zajął 6. miejsce.

Szczególnie w pierwszej serii z lepszej strony pokazali się dzisiaj Polacy. Stefan Hula po skoku na 133 m zajmował wysoką 8. lokatę, ale w drugiej serii niestety uzyskał zaledwie 123 m i spadł na odległe 22. miejsce. Tylko oczko niżej uplasował się Andrzej Stękała (135,5 i 121,5 m), który po pierwszej serii i dalekim skoku zajmował 12. miejsce. Znaczny sadek w finałowej serii zaliczył również Jakub Wolny, który po skokach na 131 i 123,5 m zajął ostatecznie 25. miejsce.

W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu pozostaje Maciej Kot, który na swoim koncie zgromadził dotychczas 380 pkt. Tuż za nim również nieobecny w Rosji Andreas Wellinger (285 pkt) oraz Taku Takeuchi (266 pkt). Kamil Stoch spadł na 7. miejsce.

Klasyfikacja generalna LGP

W Pucharze Narodów na prowadzenie przesunęła się reprezentacja Słowenii (1210 pkt). Drugie miejsce zajmują Niemcy (1148 pkt) a trzecie Polska (1081 pkt).

Puchar Narodów

Kolejne zawody Letniej Grand Prix dopiero 1 października w austriackim Hinzenbach, a dzień później w niemieckim Klingenthal odbędzie się finałowy konkurs cyklu.