Kristoffersen w kadrze narodowej na przyszły sezon

fot. rom@nski photo / CC BY

Henrik Kristoffersen podpisał umowę z Norweskim Związkiem Narciarskim, dzięki której w sezonie 2017/2018 będzie członkiem kadry narodowej.

-Koncentracja na zimie polegała na…znalezieniu dobrych rozwiązań, które zapewniałyby wspólnotę i skupienie narodowej kadry oraz które zagwarantowałyby indywidualne potrzeby – opowiada Calus J. Ryste, dyrektor narciarstwa alpejskiego w Norweskim Związku Narciarskim. Porozumienie pomiędzy narciarzem a związkiem przewiduje, iż Kristoffersen dołączy do drużyny 1 października. Do tego czasu zawodnik będzie trenował indywidualnie oraz poniesie tego wszystkie koszty. Gwiazda slalomu nie ukrywa zadowolenia z podpisania ugody. -To wspaniałe uczucie podpisać nową ugodę z Norweskim Związkiem Narciarskim. Pozwala mi to całkowicie skupić się na pokonaniu Marcela Hirschera w zbliżającym się sezonie. Jestem niesamowicie szczęśliwy, że znów jestem częścią drużyny narodowej, która ma najlepszy system wsparcia oraz konkurencyjne otoczenie” – opowiada Norweg.

Obie strony przyznały, że nie zgadzają się w sprawie sponsoringu ze strony Red Bulla oraz czekają na dalsze postępowanie sądowe. W podpisanej umowie Kristoffersen został upoważniony do zawarcia osobistego porozumienia z Red Bullem. -Historie w mediach o moim konflikcie z Norweskim Związkiem Narciarskim nie były dla niektórych korzystne. Zdaję sobie sprawę, z tego że przyczyniłem się do tych mniej pochlebnych wpisów, które były przedstawiane w mediach. Na szczęście rzeczywistość jest znacznie bardziej skomplikowana i zróżnicowana, a ja będę się starał pokazać moje najlepsze strony”.

O braku porozumienia między związkiem a narciarzem pisaliśmy TUTAJ.

Źródło: skiracing.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *