Krista Parmakoski mistrzynią Finlandii w biegu na 30 kilometrów stylem dowolnym

21:39, 09.04.2017 Daniel Topczewski

Krista Parmakoski zdobyła złoty medal mistrzostw Finlandii w biegu na 30 kilometrów stylem dowolnym podczas zawodów w Ylitornio. Srebro przypadło Kaisie Makarainen, a brąz Kerttu Niskanen.

Krista Parmakoski była jedną z faworytek biegu na 30 kilometrów stylem dowolnym. Finka triumfowała bowiem na tym dystansie dwa lata temu, kiedy ostatnio rozgrywano ten bieg na mistrzostwach Finlandii. W sezonie 2017 Parmakoski po raz kolejny okazała się najlepsza. Druga zawodniczka Pucharu Świata finiszowała z wynikiem 1:16:30,7.

Srebrny medal przypadł dość niespodziewanie biathlonistce. Kaisa Makarainen udowodniła, że w technice dowolnej jest w Finlandii jedną ze specjalistek i do złota na 5 kilometrów łyżwą dołożyła teraz srebro na najdłuższym dystansie. 34-latka straciła do zwyciężczyni niewiele ponad 8 sekund. Trzecie miejsce zajęła Kerttu Niskanen (+1:53,1 min).

W rywalizacji mężczyzn triumfował Kusti Kittilae. Srebrny krążek zdobył Lari Lehtonen, a brązowy Sami Jauhojaervi.