Kowalczyk: Jutro następny start, pojutrze kolejny i tak do lutego

16:26, 10.11.2017 Mateusz Król

Justyna Kowalczyk rozpoczęła dzisiaj kolejny w swojej karierze sezon olimpijski. Polka zajęła trzecie miejsce w sprincie klasykiem zaliczanym do Pucharu FIS. - Przegrałam z dwoma świetnymi sprinterkami - powiedziała stacji Eurosport Justyna Kowalczyk po biegu w Muonio.

Dwukrotna mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk za dwa tygodnie wystartuje w zawodach inauguracyjnych Pucharu Świata w biegach narciarskich 2017/2018. Te konkursy odbędą się w Kuusamo. Polka już jest w Finlandii a dzisiaj sprawdzała swoje siły w sprincie klasykiem zaliczanym do Pucharu FIS. Nasza najlepsza biegaczka zajęła trzecie miejsce. Lepsze były tylko Anna Svendsen i Natalia Neprajewa. - Przegrałam z dwoma świetnymi sprinterkami - powiedziała stacji Eurosport po biegu Justyna. - Do pierwszych zawodów prawie nigdy nie jestem szybkościowo przygotowana. Trener jest zadowolony - mówiła.

W Pucharze Świata poza Kuusamo Kowalczyk powalczy w Lillehammer oraz Toblach. W nowym roku przed igrzyskami zobaczymy ją tylko raz - w Planicy. Potem już najważniejszy start sezonu. W Pjongczang Polka miała stawiać głównie na 30 kilometrów klasykiem. Od jakiegoś czasu wiemy już, że w sprincie też będzie mogła liczyć na dobry wynik. - Wszędzie, gdzie biega się klasykiem, to jednak dla Justyny Kowalczyk jest duża szansa - mówiła pięciokrotna medalistka olimpijska. - Teraz robimy dużo treningów sprinterskich. Trasa w Pjongczang, nie będę tego ukrywać, jest najbardziej mi pasująca - dodawała.

Źródło: Eurosport