Koudelka, Vaverka i Blazkova Mistrzami Czech w skokach narciarskich

15:50, 02.07.2018 Anna Felska

Za nami Mistrzostwa Czech w skokach narciarskich. W tym roku po tytuł mistrzowski sięgnęli: Roman Koudelka, Petr Vaverka oraz Barbora Blazkova.

W niedziele na skoczni we Frensztacie pod Rahoszczem została zorganizowana walka o tytuł Mistrza Czech w skokach narciarskich. Zawody odbyły się w trzech kategoriach: juniorów, kobiet i mężczyzn. Najlepsza wśród pań okazała się Barbora Blazkova, która poszybowała na 100 oraz 93 metr, co dało jej w sumie 228.5 punktów. Na drugim miejscu znalazła się reprezentantka Słowenii - Spela Rogelj (90 i 93.5 m). Straciła do Czeszki aż 14 oczek. Trzecia była Stepanka Ptackova (84.5 i 87.5 m). Z kolei w kategorii juniorów triumfował Petr Vaverka. Nowy Mistrz Czech wylądował na 98 oraz 99 metrze, a na jego koncie znalazło się 246 punktów. Druga lokata należała do Jakuba Sikoli (94 i 97 m), a trzecia Petrowi Sablaturze.

W ostatniej kategorii po tytuł Mistrza Czech sięgnął Roman Koudelka. Czech uzyskał 100.5 i 90 metrów, co dało mu w sumie 232 punkty. Srebrny medal zdobył Lukas Hlava (94.5 i 90 m), który do Koudelki stracił aż 12.5 oczek. Natomiast trzecią pozycję zajął ostatecznie Cestmir Kozisek (95 i 88.5 m). Czwarty był Viktor Polasek, a piąty Frantisek Holik.

Źródło: skijumping.pl