Koniec superkombinacji?

fot. Andrew Baillie

Prezydent Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) Gian Franco Kasper przyznał w piątek, iż prawdopodobnie superkombinacja zostanie usunięta z kalendarza zawodów w narciarstwie alpejskim.

Superkombinacja jest jedną z konkurencji rozgrywanych w narciarstwie alpejskim, która została wprowadzona do programu w 2007 roku przez FIS. Jak przyznaje Szwajcar, wiele krajów nie jest zwolennikiem tych zawodów, dlatego ma zostać podjęta decyzja o ich wycofaniu.

– Jest wiele ekip, które chcą usunięcia superkombinacji z kalendarza. Mamy dwie próby w programie dla mężczyzn, inaczej to wygląda u kobiet, bowiem zawody odbywają się trzykrotnie – tłumaczy prezydent FIS. Według działacza federacji superkombinacja nie jest konkurencją idealną do rozgrywania podczas zawodów Pucharu Świata, ale przez najbliższe dwa lata nie zostaną wprowadzone żadne zmiany. Z drugiej strony zawody te są dla kibiców o wiele atrakcyjniejsze i z całą pewnością przyciągają rzesze kibiców przed telewizory i na stoki. – Definitywna decyzja zostanie podjęta jesienią lub wczesną wiosną, ale nie zostanie wprowadzona w życie prędzej niż za dwa lata. Zatem będziemy mogli oglądać kombinacje przed dwa najbliższe sezony oraz podczas Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang – zakończył Kasper.

Źródło: sport24.lefigaro.fr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *