Koniec sporu na linii Ester Ledecka – Czeski Związek Narciarski

fot. Stefan Brending via Wikimedia Commons / CC BY SA

Po dwumiesięcznych rozmowa wreszcie udało się dojść do konsensusu. Ester Ledecka podpisała kontrakt z Czeskim Związkiem Narciarskim i będzie nadchodzącej zimy reprezentowała swój kraj w zawodach.

Dwukrotna mistrzyni olimpijska z Pjongczangu (w supergigancie i snowboardowym gigancie równoległym) nie chciała przedłużyć umowy z federacją. Miała ona być ona korzystna dla związku, a nie dla niej samej. Według Sport Invest, agencji reprezentującej Ledecką, obie strony nie zgadzały się co do kilku punktów umowy. Ta miała zostać podpisana do 31 sierpnia. Związek zagroził, że przestanie finansować przygotowania Ester i nie będzie jej zgłaszał na zawody.

– Negocjacje zakończyliśmy w poniedziałek. Zgodziliśmy się z Ester także w ramach naszej sekcji – powiedział Ladislav Forejtek, dyrektor narciarstwa alpejskiej w Czeskim Związku Narciarskim. Jak się okazuje, w porozumieniu stron pomóc miał rządowy komisarz ds. sportu i członek złotej drużyny hokejowej z Nagano. – Ester jest nasza, nikt nie może sobie wyobrazić, że byłoby inaczej, więc logicznie odczuwałem potrzebę pomocy w porozumieniu obu stron – przyznał Milan Hnilička.

Źródło: sport.aktuality.sk/blesk.cz

Obserwuj

Mateusz Król

Redaktor naczelny at Sportsiniwnter.pl
Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.