Końcowa klasyfikacja generalna Pucharu Świata w saneczkarstwie

15:39, 31.01.2018 Kamil Karczmarek

Zakończyła się rywalizacja w Pucharze Świata w saneczkarstwie. Jak wygląda ostateczna klasyfikacja po zawodach w Siguldzie? Jak w zakończonym sezonie wypadli Polacy?

Walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej jedynek mężczyzn toczyła się do samego końca. W Siguldzie Felix Loch zajął 2. miejsce w zawodach tradycyjnych i był 3. w sprincie. Dzięki temu Niemiec sięgnął po szóstą kryształową kulę w karierze. Drugie miejsce zajął Wolfgang Kindl, a trzeci był Roman Rjepiłow. Rosjanin zaledwie o jeden punkt wyprzedził swojego rodaka Siemiona Pawliczenkę, który został mistrzem Europy. Rjepiłow zaś wygrał w Siguldzie sprint. Maciej Kurowski zakończył sezon na 28. miejscu z dorobkiem 132 punktów. Mateusz Sochowicz zgromadził 97 punktów i zajął 31. pozycję.

Klasyfikacja generalna PŚ - jedynki mężczyzn

Chociaż Natalie Geisenberger ostatni raz wygrała podczas pierwszego weekendu w tym roku w Konigssee, to i tak triumfowała w klasyfikacji generalnej z ogromną przewagą. Niemiecka saneczkarka zdobyła aż 1120 punktów. Druga Dajana Eitberger ma na swoim koncie 754 punkty, a trzecia Summer Britcher 726. Polki uplasowały się w trzeciej dziesiątce. Ewa Kuls-Kusyk zajęła 22. miejsce, a Natalia Wojtuściszyn uplasowała się na 25. pozycji.

Klasyfikacja generalna PŚ - jedynki kobiet

Toni Eggert/Sascha Benecken wygrali w Siguldzie dwukrotnie. Niemiecka dwójka już wcześniej zapewniła sobie zwycięstwo w generalce. Na podium końcowej klasyfikacji stanęli także Tobias Wendl/Tobias Arlt i Peter Penz/Georg Fischler. Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęli 13. miejsce. Artur Petyniak/Adam Wanielista zakończyli sezon na 30. pozycji.