Kolejne zwycięstwo Tymka Cienciały

16:23, 21.06.2017 Anna Felska

Tymoteusz Cienciała, dziewięciolatek z klubu WSS Wisła, zwyciężył w pierwszym konkursie tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni Dzieci, rozgrywanym na skoczni w Hinzenbach.

Tymek od dwóch lat nie ma sobie równych w Międzynarodowym Turnieju Czterech Skoczni Dzieci. W minioną niedzielę, 18 czerwca w Hinzenbach, odniósł dziewiąte zwycięstwo z rzędu w swojej kategorii wiekowej w zawodach zaliczanych do tego turnieju i ustanowił nowy rekord skoczni. W swoich próbach uzyskał 21 i 22 m. Drugie miejsce zajął Austriak Levi Hofmann (18 i 19 m), który do reprezentanta Polski stracił aż 32,1 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Felix Brieden, który po skokach na 18,5 i 18 m stracił do Tymka 33,9 pkt.

Kolejne konkursy z cyklu Turnieju Czterech Skoczni Dzieci odbędą się w Bischofshofen (24.06), Ruhpolding (16.09) oraz Berchtesgaden (23.09). Pełne wyniki wszystkich kategorii wiekowych pierwszych zawodów turnieju w Hinzenbach można znaleźć na stronie kindervierschanzentournee.com.

źródło: pzn.pl / kindervierschanzentournee.com