Kenneth Gangnes nowym mistrzem Norwegii

14:08, 27.01.2016 Mateusz Król

DSC_1061-Copy

Skoczkowie norwescy nie zwalniają tempa. Wczoraj wzięli udział w krajowym czempionacie. Triumfował w nim Kenneth Gangnes przed Johannem Andre Forfangiem i Andreasem Stjernenem.

Kenneth Gangnes jest obecnie najlepszym skoczkiem w Norwegii. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmuje trzecie miejsce, a w ostatnich Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich zajął drugie miejsce. Swoją wysoką formę potwierdził również w krajowych Mistrzostwach Norwegii. Gangnes w swoich próbach oddał skoki na odległość 131,5 metra (272 pkt.). Na drugim miejscu uplasował się Johann Andre Forfang, który lądował na 123,5 metra i 133 metrze (260.8 pkt.). Brązowy medal zdobył Andreas Stjernen (121 metrów; 124 metry; 238.5 pkt.).

W konkursie mieliśmy dwie dyskwalifikacje czołowych zawodników kadry norweskiej, a byli to: Daniel Andre Tande i Joachim Hauer.

Na skoczni w Lillehammer panowały ciężkie warunki atmosferyczne.