Kamil Stoch Mistrzem 2018 w plebiscycie Polskiego Radia

22:10, 19.12.2018 Mateusz Król Aktualizacja: 22:11, 19.12.2018

Wspaniałe sukcesy Kamila Stocha po raz kolejny docenione. Trzykrotny mistrz olimpijski został wybrany Mistrzem 2018 roku w plebiscycie Polskiego Radia.

Ten plebiscyt nie cieszy się długą tradycją, bo Nagrody Sportowe Polskiego Radia im. Bohdana Tomaszewskiego przyznano dopiero drugi raz. To jednak nie historia wydarzenia jest najważniejsza. Zwycięzców w poszczególny kategoriach wyłaniała specjalna kapituła, w skład której wchodzili: Andrzej Rogoyski (prezes Polskiego Radia i przewodniczący kapituły) Izabella Sierakowska-Tomaszewska (żona Bohdana Tomaszewskiego, patrona plebiscytu, wybitnego komentatora sportowego i dziennikarza Polskiego Radia), Andrzej (Kraśnicki Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego), profesor Michał Kleiber, Janusz Zaorski (reżyser), Edward Skorek (wybitny siatkarz, mistrz olimpijski i mistrz świata) oraz Henryk Urbaś i Cezary Gurjew (z Naczelnej Redakcji Sportowej Polskiego Radia) dokonała wyboru laureatów w dziewięciu kategoriach.

Stoch został nagrodzony w kategorii Mistrz 2018 głównie za osiągnięcia w sezonie 2017/2018. Nasz skoczek  z igrzysk olimpijskich w Pjongczangu przywiózł złoty (indywidualnie, trzeci w karierze) i brązowy (drużynowo) medal olimpijski, sięgnął po Kryształową Kulę, zwyciężył we wszystkich czterech konkursach Turnieju Czterech Skoczni, wywalczył srebrny medal mistrzostw świata w lotach narciarskich, dołożył do tego brązowy medal w rywalizacji drużynowej, triumfował też w cyklu Raw Air i w nowym turnieju Willingen Five. Podczas gali przyznano także nagrodę Stefanowi Horngacherowi, który zyskał miano Trenera roku. Przypomnijmy, że Kamil Stoch walczy także o tytuł Sportowca roku w Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu. Szczegóły można znaleźć tutaj.

Źródło: Polskie Radio