Kamil Stoch i Sven Hannawald nominowani w kampanii Sportowy Moment Miesiąca

fot. Wiktoria Wnętkowska

Chociaż od zakończenia Turnieju Czterech Skoczni minęły już prawie trzy miesiące, Kamil Stoch i Sven Hannawald zostali nominowani w światowej kampanii „Laureus Sporting Moment of the Month”. Do końca głosowania pozostało pięć dni. 

Sportowy Moment miesiąca to kampania organizowana przez Światową Akademię Laureus, w której przez dziesięć miesięcy w roku kibice wszystkich dyscyplin sportowych na świecie mogą wybierać najlepszy ich zdaniem moment w sportowej rywalizacji, spośród czterech nominowanych wydarzeń. Akademia identyfikuje momenty od 1 listopada 2017 do 31 października 2018. Dokładnie od marca do grudnia, w każdym z tych miesięcy można dokonywać wyboru najlepszej chwili, wśród czterech klipów wideo. Oznacza to, że w marcu głosowanie obejmuje również pierwsze dwa miesiące w roku, czyli styczeń i luty. Dlatego też teraz wśród nominowanych znaleźli się Kamil Stoch i Sven Hannawald, a konkretnie moment,  w którym Niemiec gratuluje Polakowi wyrównania jego rekordu czterech wygranych konkursów w Turnieju Czterech Skoczni i wita go w elitarnym klubie. Nominacje otrzymują takie wydarzenia, które nie dotyczą bezpośrednio zwycięstw i uzyskiwanych wyników przez sportowców, a symbolizują prawdziwe wartości sportu i promują przesłanie, iż sport ma moc zmieniania świata. Spośród wszystkich laureatów każdego miesiąca, wybrany zostanie Sportowy Moment Roku, który zostanie ogłoszony na gali Laureus World Sports Awards w 2019 roku.

W marcu nominowanymi momentami są: Ability Not Disability (Shaquem Griffin), Welcome to the Club (Kamil Stoch i Sven Hannawald), Girl Power (Sky Brown)  i From Death’s Door To The Podium (Mark McMorris). Głosowanie trwa do końca marca na stronie mylaureus.com. Kamil Stoch i Sven Hannawald obecnie zajmują drugie miejsce. Prowadzi Mark McMorris.

źródło: mylaureus.com

Anna Felska

Zastępca Redaktora Naczelnego at Sportsinwinter.pl
Anna Felska

Latest posts by Anna Felska (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.