Kamil Stoch: Chcemy utrzymywać dobrą dyspozycję przez lata, a nie miesiące

Kamil Stoch w sobotę został brązowym medalistą Mistrzostw Polski na igielicie rozgrywanych na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Po zawodach mówił o intensywnych przygotowaniach do sezonu zimowego w ostatnich tygodniach, chwalił organizatorów konkursu MP, a także opowiedział o motywacji do ciągłego rozwoju własnych umiejętności.

Po osiągnięciu 130 i 134,5 metra najlepszy skoczek ubiegłego sezonu musiał uznać wyższość swoich kolegów z reprezentacji, zadowalając się brązowym medalem konkursu indywidualnego mistrzostw Polski. – Dawid skakał dziś świetnie – przekonywał Stoch. – Myślę, że sam był zaskoczony tak wysoką formą. Piotrek Żyła przez całe lato pokazywał dobrą dyspozycję, dzisiaj nie było inaczej. Ja staram się robić swoje i dokładać kolejne elementy do tego, co już prezentuję.

31-latek z Zębu mówił także o ostatnich tygodniach przygotowań do zimy, określając je jako ciężkie. – Trenowaliśmy intensywnie, pochylając się głównie nad motoryką, więc teraz będziemy szukać świeżości, by poprawiać technikę – wyjaśnił 3-krotny mistrz olimpijski. – Wszystkie te elementy chcemy ułożyć ze sobą, by wyszła z tego jedna, wielka maszyna. Pracowaliśmy nad naszymi umiejętnościami niemalże bez przerwy po poprzednim sezonie i mam nadzieję, że to stanie się kluczem do dobrej formy. Chcemy utrzymywać dyspozycję na wysokim poziomie nie tylko przez kilka miesięcy, ale nawet kilka lat – stwierdził.

Polak chwalił także przygotowanie Wielkiej Krokwi do treningów i samych zawodów. – Obiekt był świetnie przygotowany, zwłaszcza tory lodowe, na które przechodziliśmy wcześniej w Innsbrucku, a co ułatwia przystosowanie się do nich: ślizg staje się płynniejszy. Teraz czekamy już na pierwsze starty i mamy nadzieję, że będziemy zaczynać i kończyć sezon z uśmiechem – zakończył.

Pierwsze konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich zaplanowano na dni 16-18 listopada w Wiśle-Malince, gdzie odbędzie się zarówno rywalizacja indywidualna, jak i drużynowa. Do tego czasu nasi kadrowicze z Kamilem Stochem na czele mają zaplanowane treningi w kraju.

Z Zakopanego dla Sportsinwinter.pl, Mateusz Król

Jakub Balcerski

Szef działu skoki narciarskie, dziennikarz Polskiego Radia

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: