Justyna Kowalczyk znalazła nowy zespół, Polka będzie startować we włoskich barwach

Justyna Kowalczyk zadebiutuje jutro w barwach włoskiego Team Trentino Robinson Trainer. Polka wystartuje w zawodach Fiemme Rollerski Cup na dystansie 50 kilometrów stylem klasycznym – ostatnim etapie letniego cyklu World Classic Tour.

Justyna Kowalczyk w minionym sezonie reprezentowała barwy norweskiego Team Santander, ale w czerwcu podjęła decyzję o odejściu z zespołu, w którym startowała przez dwa lata. Polka przez kilka miesięcy pozostawała bez drużyny, ale teraz jest już jasne, że w sezonie 2017/2018 będziemy mogli oglądać 34-latkę w barwach Team Trentino Robinson Trainer. Biegaczka z Kasiny Wielkiej będzie jedną z największych gwiazd zespołu, który od czterech lat stara się zapukać do światowej czołówki biegów długodystansowych Visma Ski Classics.

Kowalczyk będzie miała doskonałą okazję do debiutu, bowiem pobiegnie w zawodach Fiemme Rollerski Cup. Trasa biegu została wytyczona w Dolinie Płomieni i przypomina tę, na której zimą sportowcy startują w Marcialondze. Jest jednak zasadnicza różnica: biegacze i biegaczki będą musieli zmierzyć się ze słynnym podbiegiem pod Alpe Cermis. Kilka ostatnich kilometrów będzie morderczą wspinaczką 900 na ok. 1300 m ponad poziomem morza.

Źródło: Przegląd Sportowy

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: