Justyna Kowalczyk wygrała Olaf Skoglunds Minneløp!

15:22, 03.09.2016 Daniel Topczewski

justyna-kowalczyk-013

Justyna Kowalczyk wygrała zawody nartorolkowe Olaf Skoglunds Minneløp. Bieg na 80 kilometrów stylem klasycznym rozgrywany między Krageroe i Gautefall był finałowym etapem serii World Classic Tour.

Justyna Kowalczyk w biegu elity kobiet objęła prowadzenie już na pierwszym punkcie pomiaru. W związku z rezygnacją kilku czołowych biegaczek, między innymi liderki cyklu Britty Johansson Norgren, Polka miała tylko trzy rywalki w swojej kategorii. Dwukrotna mistrzyni olimpijska swoje konkurentki zostawiła daleko z tyłu, a kroku starała jej się dotrzymywać Seraina Boner. Szwajcarce udawało się to do punktu pomiarowego usytuowanego na 62 kilometrze. Od tego momentu przewaga biegaczki z Kasiny Wielkiej była już bardzo wyraźna. Polka pojawiła się na mecie ponad cztery i pół minuty przed Boner i zakończyła bieg w czasie 3:47:00,5 godziny.

Na drugim miejscu rywalizację zakończyła wspomniana Seraina Boner, która legitymowała się czasem 3:51:39,3 godziny. Trzecią lokatę zajęła Szwedka Emilia Lindstedt (+21:44 min).

Justyna Kowalczyk w klasyfikacji ogólnej (liczącej mężczyzn i kobiety) uplasowała się na 28. pozycji.

Bieg mężczyzn był popisem Norwegów, którzy zajęli sześć czołowych lokat. Wygrał Anders Moelmen Hoest (Team Leaseplan Go) przed Andreasem Nygaardem (Team Santander) i Tordem Asle Gjerdalenem (Team Santander).