Justyna Kowalczyk na podium w Saariselce

15:42, 17.11.2017 Daniel Topczewski

Justyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce w biegu na 5 kilometrów w ramach Pucharu FIS w fińskiej Saariselce. Polka przegrała jedynie x Austriaczką Teresą Stadlober.

Justyna Kowalczyk przeniosła się do Saariselki prosto z Muonio, gdzie tydzień temu rywalizowała w zawodach Pucharu FIS. Polka stanęła wówczas dwukrotnie na podium - w piątkowym sprincie i sobotnim biegu na dystansie 5 kilometrów klasykiem - ale miała tam dużo większą konkurencję.

Do Saariselki nie przyjechały bowiem czołowe reprezentantki Finlandii, które chcą się skupić na budowaniu formy przed zawodami w Kuusamo. Najbardziej rozpoznawalną biegaczką na liście startowej była zatem Teresa Stadlober, która ubiegły sezon Pucharu Świata zakończyła na 12. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Polka w biegu na dystansie 5 kilometrów stylem klasycznym przegrała tylko z wspomnianą Stadlober, która tego dnia była zdecydowanie najszybsza. Austriaczka pokonała wyznaczony dystans w 16:13,8 min, pokonując Kowalczyk o pół minuty. Trzecie miejsce przypadło Ukraince Annie Shevchenko, która straciła do zwyciężczyni 47 sekund.

Jutro biegaczki czeka kolejny start. Tym razem sprawdzą swoją formę w sprincie stylem klasycznym. Na liście startowej nie brakuje Justyny Kowalczyk. Polka wystartuje do eliminacji jako pierwsza.

Wyniki biegu kobiet

Bieg mężczyzn:

Rywalizację w gronie mężczyzn zdominowali reprezentanci Francji, którzy przyjechali do Saariselki w najmocniejszym składzie. Trójkolorowi wykorzystali nieco słabszą obsadę i w komplecie stanęli na podium. Pierwsze miejsce zajął najbardziej doświadczony z Francuzów Maurice Manificat, który pokonał dystans 10 kilometrów w 26:11,9 min. Drugi był Jean Marc Gaillard, a trzeci Alexis Jeannerod. Tuż za podium uplasował się Clement Parisse.