Johannes Rydzek sportowcem roku w Niemczech

21:28, 19.12.2017 Mateusz Król

Ponad 1300 dziennikarzy zdecydowało, że sportowcem 2017 roku w Niemczech został Johannes Rydzek. Wśród kobiet wyróżniono natomiast Laurę Dahlmeier.

Laura Dahlmeier minionej zimy zdobyła aż pięć złotych i jeden srebrny medal mistrzostw świata rozgrywanych w Hochfilzen. Zdobyła też kryształową kulę za klasyfikacje generalną Pucharu Świata. Tym samym nawiązała do wspaniałych sukcesów Magdaleny Neuner. Biathlon wciąż jest popularnym sportem u naszych zachodnich sąsiadów, zatem nikogo nie dziwi wybór przedstawicieli mediów. Docenili oni także cztery złote medale mistrzostw świata w Lahti, jakie wywalczył Johannes Rydzek. Kombinator norweski zdobył tytuł we wszystkich swoich startach. Tego nie dokonał nikt wcześniej. Rydzek był też drugi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Przegrał tylko ze swoim rodakiem Ericiem Frenzelem.

Źródło: Interia.pl