Johannes Klaebo o szansach na zwycięstwo w Tour de Ski

Johannes Klaebo świetnie rozpoczął zmagania w Tour de Ski. Wygrał obydwa sprinty, dobrze wypadł w biegu indywidualnym i po trzech etapach prowadzi w klasyfikacji generalnej prestiżowego cyklu. Portalowi NRK powiedział o swoich planach na dalszą część Touru i szansach na zwycięstwo oraz o wrażeniach po wygranym wczorajszym sprincie.


– Naprawdę jestem zadowolony z wczorajszego finału. Ustiugow biegł tak szybko, że musiałem przeprowadzić kontratak i udało mi się to. Naprawdę podobała mi się ta trasa. Fajnie, że zrobili coś nowego. Zawsze to wyzwanie. Mam oczywiście szansę na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Touru. Ale prawdziwa rywalizacja dopiero się zacznie. To będzie bardzo trudne, ale dam z siebie wszystko.

Dziś bieg masowy na 15 km stylem klasycznym, po nim zostanie podjęta ostateczna decyzja w sprawie startu Klaebo w dalszej części rozgrywek. Trenerzy są zdania, iż Klaebo powinien przygotowywać się do nadchodzących mistrzostw świata, sam zawodnik ma ambicje, by ukończyć Tour w całości.

– Mam nadzieję, że ostatnie słowo będzie należeć do mnie – prawdopodobnie tak właśnie nie będzie, sztab trenerski przecież nie może mnie ignorować.

źródło: sports.ru, nrk.no

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.