Jedna zmiana w składzie Włoszek na PŚ w Zagrzebiu

19:55, 01.01.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 20:02, 01.01.2017

Już za dwa dni w Zagrzebiu odbędą się kolejne zawody PŚ w slalomie. W pierwszym wyścigu alpejskiego PŚ w 2017 roku weźmie udział 5 Włoszek, których nazwiska zostały dziś ogłoszone dyrektora sportowego  Massimo Rinaldiego.

W porównaniu ze składem, który pokazał się w slalomie w Semmering zaszła jedna zmiana. Federicę Brignone zastąpi Sofia Goggia, która dotąd nie jeździła slalomów w PŚ poza tymi, które były częścią kombinacji alpejskiej. Jednak w Val d`Isere Goggia spisała się całkiem dobrze w kombinacji nie tylko w supergigancie, ale również w slalomie i zajęła w zawodach trzecie miejsce. Dzięki temu, że ma ona zgromadzone ponad 500 punktów na Liście Startowej Pucharu Świata, będzie mogła wystartować zaraz po pierwszej trzydziestce. Goggia to jedyna nowa zawodniczka w kadrze Włoch na slalom na górze Sljeme. Oprócz niej wystąpią Irene Curtoni, która dwa dni temu wywalczyła tytuł mistrzyni Włoch, a także Chiara Costazza, Manuela Mölgg i Marta Bassino.

Źródło: fisi.org