LGP w kombinacji norweskiej: Jarl Magnus Riiber najlepszy w Oberstdorfie

21:44, 02.09.2016 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 21:46, 02.09.2016

jarl magnus riiber fot. tv2.no

Po zawodach w austriackim Villach cykl Letniego Grand Prix w kombinacji norweskiej powrócił do Niemiec. W pierwszych zawodach w Oberstdorfie wygrał Norweg Jarl Magnus Riiber.

Już tradycyjnie po skoku Riiber uzyskał dużą przewagę. Norweg skoczył zdecydowanie najdalej i do tego jeszcze z obniżonej na żądanie trenera platformy startowej. Po próbie na odległość 128 metrów młody norweski zawodnik miał blisko 16 punktów przewagi nad drugim Tobiasem Simonem, który skoczył 124 metry. Przełożyło się to, że Jarl Magnus Riiber wystartował do biegu minutę i 4 sekundy przed Niemcem. Trzecie miejsce zajął kolejny z reprezentantów gospodarzy Bjoern Kircheisen po próbie na odległość 119 metrów. Na starcie nie pojawili się Adam Cieślar i Szczepan Kupczak. Paweł Słowiok po pierwszej części rywalizacji plasował się na 33. pozycji po skoku na odległość 109 metrów.

W biegu Riiber stracił większą część swojej przewagi, którą wypracował na skoczni, ale zdołał jako pierwszy dobiec do mety. Jako drugi na linii mety pojawił się Johannes Rydzek ze stratą 13,7 sek. Trzecie miejsce zajął Bjoern Kircheisen (+ 34,5 sek.). Paweł Słowiok awansował na 22. lokatę. Do zwycięzcy polski kombinator stracił ponad 2 minuty.

Wyniki po serii skoków

Końcowe wyniki

Jutro odbędą się ostatnie zawody z cyklu Letniego Grand Prix, które odbędą się również w Oberstdorfie.