Jan Matura jak Lukas Bauer, odwiesza narty na kołek

Rzadko zdarza się aby skoczkowie decydowali się na koniec kariery tuż przed sezonem olimpijskim. Niestety, Jan Matura postanowił, że nie będzie startował ani w Pjongczang, ani w żadnym innym konkursie.

Jan Matura w styczniu skończył 37 lat. Od jego najlepszego sezonu w karierze minęły już cztery lata. Czeski zawodnik w wieku 33 lat osiągnął swoje życiowe rezultaty. Niestety, nie potrafił już później wygrywać konkursów czy stawać na podium. Minionej zimy ani razu nie znalazł się czołowej trzydziestce zawodów Pucharu Świata. – Zwycięstwa w Sapporo to największe osiągnięcia, które pozostaną w mojej pamięci na zawsze – komentował Matura dla czeskiej telewizji. Mieszkaniec Liberca nim został skoczkiem, uprawiał kombinację norweską. Dopiero od 2001 roku pojawił się w Pucharze Świata pod dyrekturą Waltera Hofera.

Piąty skoczek mistrzostw świata w Val di fiemme już w Planicy odczuwał, że nie będzie już w stanie wrócić do najwyższej formy. – Czułem już zmęczenie w kolanach pleców, większe niż przed rokiem – tłumaczył decyzję Matura. Skoczek miał na myśli start w przyszłorocznych igrzyskach, ale brakowało już wyobrażenia, że jest w stanie tam powalczyć. – Mam rodzinę i muszę myśleć realnie, a nie ślepo wierzyć, że wszystko się uda – ostro komentował. Przypomnijmy, że to kolejny dobry czeski zimowy sportowiec, który odwiesił po sezonie narty na kołek. Wcześniej z kariery zrezygnował trzykrotny medalista olimpijski w biegach narciarskich – Lukas Bauer.

Źródło: port.idnes.cz

Obserwuj

Mateusz Król

Redaktor naczelny at Sportsiniwnter.pl
Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.