IO w Sochi: Komplet Polaków w konkursie!

Michael Hayboeck wygrywa kwalifikacje do konkursu olimpijskiego na normalnej skoczni. Austriak potwierdził wysoką dyspozycję i uzyskał 101 metrów. Na piątym miejscu znalazł się Maciej Kot (98,5 m), który również prezentuje się na skoczni bardzo dobrze. W konkursie zobaczymy także dwóch Janka Ziobrę (95 m) i Dawida Kubackiego (95,5m). 
Z czołowej dziesiątki Pucharu Świata, która nie musiała się kwalifikować najlepiej zaprezentowali się Gregor Schlierenzauer i Severin Freund, którzy lądowali na 104 metrze. Dobrze spisał się także Peter Prevc (101,5 m) oraz Simon Ammann (100 m). Nasz mistrz świata Kamil Stoch uzyskał 100 metrów i pokazał, że jutro będzie walczyć o medal.
Niestety podczas lądowania upadek zaliczył Robert Kranjec. Słoweniec opuszczał zeskok kulejąc. Miejmy nadzieję, że nie wpłynie to na jego dyspozycję. 

Już jutro o godz. 18:30 początek pierwszej serii konkursowej a godzinę wcześniej odbędzie się seria próbna. 
Emocje rosną, trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów! 
źródło foto:inter-snow.com
Anna Felska 

One thought on “IO w Sochi: Komplet Polaków w konkursie!

  • 8 lutego 2014 at 19:55
    Permalink

    No warto zwrócić uwagę, że ten skok Kamila był znowu w bardzo trudnych warunkach! Strata do Gregora i Severina byłaby malutka. Jutro trzymajmy kciuki za równe warunku, bo o formę Kamila jesteśmy chyba spokojni!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.