IO w Sochi: Kamil Stoch i Zbigniew Bródka odebrali złote medale!

Dzisiaj przeżywaliśmy piękne chwile dla polskiego sportu. Dwaj niezwykle waleczni, pracowici i skromni sportowcy odebrali medale z najcenniejszego kruszcu. Jako pierwszy swój drugi już na tych Igrzyskach złoty medal odebrał Kamil Stoch. Nasz mistrz nie krył łez wzruszenia, a jego wzrok kilkakrotnie skierowany w górę wyrażał więcej niż tysiąc słów. Kamil chyba dopiero podczas tej dekoracji zrozumiał, co tak naprawdę zrobił. Przeszedł do historii skoków narciarskich i teraz nikomu nie musi już udowadniać tego, że jest wielkim sportowcem, który wkłada całe swoje serce w to co robi. Kilka minut później znów byliśmy świadkami wspaniałej chwili. Nasz wspaniały panczenista Zbigniew Bródka odebrał swój złoty medal. Ten zwykły strażak z Łowicza spełnił nie tylko swoje marzenia ale także wielu Polaków. Fenomenem jego sukcesu jest to, że pomimo braku możliwości trenowania w kraju przygotował mistrzowską formę.

Fakt iż, zdobyliśmy na tych Igrzyskach już 4 złote medale pokazuje, że warto inwestować w sporty zimowe. Czy jutro nasz dorobek medalowy się powiększy? Liczymy na naszą drużynę skoczków, która z pewnością będzie walczyć o medal. Po dzisiejszych trzech seriach treningowych, w której startowało trzech naszych reprezentantów: Maciej Kot, Piotr Żyła i Dawid Kubacki, trener Łukasz Kruczek podał skład na jutrzejszy konkurs. Oprócz Macieja Kota, Janka Ziobro i Kamila Stocha obejrzymy również Piotra Żyłę, który na treningach spisywał się minimalnie lepiej od Dawida. Miejmy nadzieję, że Piotrek udowodni jutro, że warto było na niego postawić i przyczyni się do sukcesu naszej drużyny. 

Anna Felska 

2 thoughts on “IO w Sochi: Kamil Stoch i Zbigniew Bródka odebrali złote medale!

 • 16 lutego 2014 at 20:46
  Permalink

  Oby Piotrek zmobilizowal się na jutro. Moim zdaniem wybór Kubackiego byłby lepszy, ale nie ma co dyskutować z trenerem. Trzeba wierzyć, i wspierać naszych. Stać ich na medal mimo że łatwo nie będzie 🙂

  Reply
 • 16 lutego 2014 at 23:08
  Permalink

  Muszą wzbić się na wyżyny swoich umiejętności. Chętnych do medali nie brakuje, a wiadomo od zawsze, że na drużynówki zawodnicy są zmobilizowani podwójnie. Niech będzie sprawiedliwy konkurs w równych warunkach, a wygrają najlepsi!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.