IO w Sochi: Kamil Stoch bryluje na treningach!

Przed kilkoma minutami zakończyły się trzy oficjalne serie treningowe przed niedzielnymi zmaganiami medalowymi na normalnej skoczni w Sochi. Wczorajsze próby naszego lidera Pucharu Świata mogły niektórych zmartwić, ale już dziś Kamil udowodnił, że jest bardzo mocny. Stoch zajął dzisiaj odpowiednio 2.,1. i 1. miejsce. Cieszy fakt, że oprócz świetnych odległości (100,5; 102,5, 103 metry) Polak stylowo znowu pokazał klasę. Rywale często lądowali na dwie nogi. Z wyników treningu można zauważyć, że bardzo mocni w konkursie będą Gregor Schlierenzauer i Peter Prevc.

Niestety znów z nie najlepszej strony pokazał się Piotr Żyła. To właśnie jego nie zobaczymy w jutrzejszych kwalifikacjach do zmagań głównych. Starty w treningach odpuścili Maciej Kot i Janek Ziobro. Z czołówki zabrakło Thomasa Morgensterna, Noriaki Kasai i Andersa Bardala. Możemy z podniesioną głową i w olimpijskim spokoju oczekiwać na niedzielny konkurs.

Foto: se24.pl

Mateusz Król

2 thoughts on “IO w Sochi: Kamil Stoch bryluje na treningach!

 • 7 lutego 2014 at 11:31
  Permalink

  Dokładnie tak Mateusz zgadzam się z tobą. Co tu więcej można napisać Kamil po prostu musiał rozpracować skocznie i wyniki mówią za siebie teraz tylko czekać na niedzielny konkurs i dmuchać w telewizory jak za dawnych lat 😀

  Reply
  • 7 lutego 2014 at 11:38
   Permalink

   Mamy znowu szansę na złoto i to się liczy. Jak się skończy? Zobaczymy! Po tylu latach pecha Adama Małysza niech się los wreszcie do nas uśmiechnie!

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.