IO w Sochi: Justyna Kowalczyk Mistrzynią Olimpijską!

Justyna Kowalczyk zdobyła złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Sochi! Polka w biegu na 10 km. techniką klasyczną pokonała drugą na mecie Charlotte Kalle aż o 18,4 s.! Na trzecim miejscu bieg ukończyła Therese Johaug. Niespodzianką było dopiero 5 miejsce Norweżki, Marit Bjoergen, która straciła do Kowalczyk 33,4 sekundy.
Justyna już od pierwszych kilometrów wyszła na prowadzenie. Biegła w dobrym, równym tempie i sukcesywnie na kolejnych kilometrach powiększała swoją przewagę. Trzeba też wspomnieć, że Justyna dzisiaj nie walczyła tylko z rywalkami ale też z bólem, kontuzją i słabością. Pokazała dzisiaj swój charakter, nie poddała się, dzielnie walczyła i wygrała! Prawdziwa Mistrzyni! Postawiła wszystko na jedną kartę. Jak sama mówiła po biegu dziennikarzom: „albo wygram, albo zdechnę na trasie”. Po biegu była szczęśliwa i wzruszona.
Dzisiaj warunki na trasie były ciężkie, było bardzo ciepło, przez cały czas świeciło słońce a stan śniegu pozostawiał wiele do życzenia!
Naszej Mistrzyni serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych biegach!
źródło: sportsinwinter.com, onet.pl
Agnieszka Białek

2 thoughts on “IO w Sochi: Justyna Kowalczyk Mistrzynią Olimpijską!

 • 13 lutego 2014 at 15:37
  Permalink

  Niewiarygodny wyczyn. Zapracowała sobie na ten medal ciężkim treningiem zawziętością i wytrwałością. Wywalczyła medal mimo kontuzji szacunek .

  Reply
 • 13 lutego 2014 at 15:40
  Permalink

  Mówiłem, że to niesprawiedliwe, że kontuzja może pozbawić ją tego złota. „Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie”!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.