Horngacher o Kubackim: „To zawodnik, który ma potencjał, by wygrywać zawody Pucharu Świata”

Wielkie odliczanie do sezonu olimpijskiego trwa. Tegoroczny cykl Letniego Grand Prix zakończył się wygraną Dawida Kubackiego. Trener polskiej kadry Stefan Horngacher w rozmowie z portalem sport.onet.pl nie kryje zadowolenia z postawy swoich zawodników.

Dawid Kubacki został prawdziwymi dominatorem tego lata. Startował w pięciu konkursach Letniego Grand Prix i wszystkie z nich wygrał. Stefan Horngacher po wczorajszym finałowym konkursie w Klingenthal nie szczędził pochwał dla swojego zawodnika. – Dawid jest w bardzo dobrej formie. Dla niego warunki nie mają znaczenia. W tej chwili skacze po prostu najdalej ze wszystkich zawodników – mówił. –  On może także zimą skakać tak daleko jak tego lata. To zawodnik, który już teraz ma potencjał na to, by wygrywać zawody Pucharu Świata. Bardzo się poprawił w ciągu ostatniego roku. Razem ze Stefanem Hulą i Piotrem Żyłą zrobił naprawdę wielkie postępy. Dlaczego zatem nie miałby wygrywać też zimą. Nic nie stoi na przeszkodzie – dodał.

Dla naszego mistrza olimpijskiego Kamila Stocha lato nie było udane pod względem wyników. W ostatnim konkursie zajął najwyższe tego lata 7. miejsce. Horngacher nie martwi się jednak o dyspozycję Stocha zimą i uspakaja, że forma przyjdzie w odpowiednim czasie.  – Jeżeli chodzi o Kamila, to jesteśmy w tym miejscu, w jakim chciałem, żeby był. Idziemy wyznaczoną drogą i w ściśle określonym kierunku. Najważniejsze było jego zdrowie, a z tym jest wszystko w porządku. Nie ma już żadnych problemów – ocenił Austriak. Trener polskich skoczków bardzo dobrze ocenił całą grupę swoich zawodników i zapewnił, że wysoki poziom całej drużyny zostaje podtrzymany. – Zawsze jest trudniej, kiedy zima przynosi tak dobre rezultaty. Utrzymaliśmy jednak wysoki poziom motywacji. Staraliśmy się, by nasz trening był jeszcze bardziej perfekcyjny. Pracowaliśmy naprawdę ciężko. Wszyscy. Bez wyjątku. Wierzę, że ta praca zostanie nagrodzona – zakończył.

Kadra A prowadzona przez Horngachera w najbliższym czasie uda się na dwa zgrupowania, już na skoczniach z torami lodowymi. Pierwsze odbędzie się w Garmisch-Partenkirchen lub Oberstdorfie, kolejne najprawdopodobniej w naśnieżanej skoczni w Wiśle.

źrodło: sport.onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.