Hanna Falk i Petter Eliassen zwycięzcami Alliansloppet 2016

15:25, 30.08.2016 Daniel Topczewski Aktualizacja: 15:26, 30.08.2016

fot: dn.se fot: dn.se

Hanna Falk i Petter Eliassen wygrali zawody Alliansloppet 2016 rozgrywane w poniedziałek w mieście Trollhättan. Bieg odbywał się na nartorolkach na dystansie 48 kilometrów.

Rywalizację kobiet zdominowały Szwedki. Aż osiem reprezentantek gospodarzy znalazło się w najlepszej dziesiątce biegu. Pierwsze miejsce zajęła Hanna Falk znana doskonale kibicom z zawodów Pucharu Świata na dystansach sprinterskich. 27-letnia biegaczka wyprzedziła drugą na mecie Marię Nordström o niespełna pół minuty. Trzecie miejsce przypadło Austriaczce Katerinie Smutnej, która przegrała na finiszu z Nordström o pół sekundy.

W biegu mężczyzn nie było mocnych na Norwegów. Triumfatorem Alliansloppet został Petter Eliassen, drugie miejsce zajął Johan Kjoelstad, a trzecie kolejnych z reprezentantów Kraju Fiordów Anders Moelmen Hoest. Dwie kolejne lokaty także należały do reprezentantów Norwegii. Nieco gorzej poszło gospodarzom. Najlepszy z nich, Andreas Svensson, uplasował się na dziewiątym miejscu.