Gdzie Vonn nie może, tam Shiffrin pośle? Stenmark: „Wygra ponad 100 zawodów”

fot. Andrea Miola

Czy Mikaela Shiffrin wygra najwięcej konkursów w historii alpejskiego Pucharu Świata? Amerykance brakuje jeszcze sporo, ale aktualny rekordzista Ingemar Stenmark nie ma wątpliwości – wkrótce przestanie być liderem listy wszech czasów.

Lindsey Vonn jeszcze przed startem tego sezonu zapowiadała, że jej kariera chyli się ku końcowi, ale zamierza jeszcze dogonić Ingemara Stenmarka w klasyfikacji wszech czasów pod względem zwycięstw w konkursach alpejskiego Pucharu Świata. Kontuzje pokrzyżowały jednak plany Amerykanki i już zakończyła karierę. Celu nie udało się jednak spełnić. Może jednak dokonać tego jej rodaczka. Michaela Shiffrin wygrała dotychczas 56 zawodów. Do legendarnego Szweda brakuje jej jeszcze 30 wiktorii. – Sądzę, że wygra ponad 100 zawodów – powiedział o Amerykance Szwed.

Shiffrin tylko w obecnym sezonie odniosła do tej pory już 13 zwycięstw, a przed tygodniem została mistrzynią globu w supergigancie, choć specjalizuje się głównie w konkurencjach technicznych. W Aare wystąpi jeszcze w czwartkowym slalomie gigancie oraz sobotnim slalomie i będzie główną kandydatką do złota.

Źródło: PAP

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: