Francesca Marsaglia przeszła operację

fot. Andrea Miola

Krótką przerwę w przygotowaniach do nowego sezonu musiała zrobić sobie włoska alpejka Francesca Marsaglia. 27-latka poddała się dziś operacji przepukliny pachwinowej. Przerwa od treningów nie powinna jednak potrwać długo.

Po zakończeniu zabiegu Marsaglia poinformowała, że operacja była konieczna, aby mogła w ciągu najbliższego miesiąca powrócić do treningów na nartach. Włoszka nie będzie mogła jednak uczestniczyć w najbliższym czasie w zgrupowaniu włoskiej kadry. Grupa szybkościowa kadry Włoch w narciarstwie alpejskim przebywa od dziś w Moena w składzie Nicol Delago, Verena Gasslitter, Laura Pirovano, Johanna Schnarf i Verena Stuffer, natomiast jutro obóz w Les Deux Alpes rozpocznie grupa, w której znajdują się Marta Bassino, Federica Brignone, Elena Curtoni, Sofia Goggia, Manuela Moelgg, Chiara Costazza, Irene Curtoni, Federica Sosio i Roberta Midali.

Trenować z kadrą nie może wciąż Nadia Fanchini, która w czerwcu musiała przejść kolejną operację ramienia, którego kontuzji doznała w Altenmarkt-Zauchensee w poprzednim sezonie. Do treningów po urazie kolana powraca powoli siostra Nadii – Elena, która z powodu bólu przedwcześnie zakończyła sezon 2016/2017 po zawodach w Crans Montana. Elena ma już za sobą pierwsze treningi na nartach, ale jeszcze jest za wcześnie aby dołączyła do pozostałych kadrowiczek trenujących w grupie specjalizującej się w konkurencjach szybkościowych.

Źródło: skiracing.com, facebook.com/elena.fanchini.12, facebook.com/frencimarsaglia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.