FIS Schüler Grand Prix: Jarząbek ze zwycięstwem

08:40, 26.07.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 10:31, 26.07.2016

W ubiegły weekend byliśmy świadkami zawodów LGP w Wiśle. W tym samym czasie w niemieckim Ruhpolding odbyły się konkursy należące do  FIS Schüler Grand Prix. Na starcie znaleźli się zarówno nasi skoczkowie, jak i skoczkinie. W kategorii chłopców do lat 12 najlepszy okazał się Kacper Jarząbek, a Mateusz Chraścina, Marcin Wróbel i Jan Rzadkosz wraz z Rosjanką Elizavetą Udintcovą zwyciężyli w kategorii Schüler Mixed (w mieszanym konkursie drużynowym).

W sobotę, 23 lipca, odbyły się zawody indywidualne, gdzie najlepszym zawodnikiem został Kacper Jarząbek (kategoria chłopców do lat 12). Po skokach na 40,5 m i 40 m uzyskał notę 224,7 pkt. Na drugiej pozycji uplasował się  Czech David Rygl (38,5 m; 42 m; 221,8 pkt.). Podium dopełnił Rosjanin Konstantin Izvolskii (42,5 m; 39,5 m; 220,8 pkt.). W tej samej kategorii wystąpili również  Tymoteusz Amilkiewicz (16. miejsce; 35,5 m; 38,5 m; 203,6 pkt.) oraz Wiktor Szozda (17. miejsce; 36 m; 35,5 m; 201,1 pkt.).

W konkursie dziewcząt tej samej kategorii (do lat 12) zwyciężczynią zastała Nika Prevc (40 m; 39 m; 223,6 pkt.), drugie miejsce należy do Kamili Krustiny (36,5m; 35 m; 192,1 pkt.), a podium uzupełniła Trine Goepfert (36 m; 33 m; 191,1 pkt.). Jedyna Polka startująca w tej kategorii, Sara Tajner zajęła 7. miejsce (27 m; 27 m; 142,6 pkt.).

Zawody w kategorii 13-latków należał do Roka Masle, a Polacy uplasowali się na: 8. pozycji - Marcin Wróbel, 18. miejscu - Jan Rzadkosz i Mateusz Chraścina na 20. pozycji.

Drugiego dnia rozegrano konkursy drużynowe. W kategorii 12-latków zwyciężyli Słoweńcy, na drugim miejscu znaleźli się Niemcy, a podium dopełnili Czesi. Polska w składzie: Sara Tajner, Wiktor Szozda, Tymoteusz Amilkiewicz oraz Kacper Jarząbek zajęli 6. pozycję. W kategorii Schüler Mixed triumfowała Polska (Elizaveta Udintcova, Mateusz Chraścina, Marcin Wróbel i Jan Rzadkosz). Zaraz za nimi znalazła się drużyna rosyjsko - rumuńska, a trzecie miejsce należało do Niemiec.