Wielka Krokiew z homologacją FIS

DSCF3162Obędzie się jednak bez realizacji czarnego scenariusza zakładanego przez wielu kibiców skoków narciarskich w Polsce. Wielka Krokiew otrzymała homologację FIS na kolejne 5 lat. Mimo braku modernizacji…

Sympatycy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem mogą ze spokojem patrzeć na rozwój wydarzeń na Wielkiej Krokwi przez kolejne 5 lat. Decyzją Międzynarodowej Federacji Narciarskiej polska mekka skoków otrzymała homologację, która pozwala na przeprowadzanie międzynarodowych zawodów. Stało się to mimo ostrzeżeń o potrzebnie modernizacji. Przypomnijmy, że mówił o tym m.in. Kamil Stoch w styczniu br. – Bez odpowiedniej opieki nie będzie tu niedługo zawodów Pucharu Świata – opowiadał po wygranej w Zakopanem, Stoch. – Myślę o tym, aby ktoś pomalował bandy czy żeby na rozbiegu nie rosła trawa… To przecież drobne sprawy, ale mówię o tym, co widzimy. I wiem, że to przykre, ale muszę o tym mówić – dodał.

Władze Centralnego Ośrodka Sportowego zapewniają jednak, że nie spoczną na laurach. Już w przyszłym roku mamy zobaczyć efekty modernizacji Wielkiej Krokwi. – Zmianie ulegną m.in. kąt nachylenia przy wyjściu z progu i zeskok. Są na to pieniądze zachowane w budżecie ministerialnym na 2016 rok – powiedział Jacek Bartlewicz, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem w wywiadzie dla Radia Kraków. Dyrektor zapewnił jednak, że poprawki kosmetyczne ruszą jeszcze przed LGP, która w tym roku powraca do Zakopanego. Przypomnijmy, że w stolicy Tatr zaplanowano także remont Średniej Krokwi i mniejszych obiektów. Nie wiadomo jednak kiedy dokładnie ruszy ta inwestycja.

Źródło: Radio Kraków / Informacja własna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.