FIS Cup w Zakopanem: Triumf Maximiliana Steinera, Leja czwarty

13:14, 13.01.2018 Anna Felska Aktualizacja: 13:39, 13.01.2018

Za nami pierwszy konkurs zaliczany do cyklu FIS Cup w Zakopanem. Dziś najlepszy okazał się Maximilian Steiner. Drugie miejsce zajął Stefan Huber, a trzecie Markus Rupitsch. W sumie do rundy finałowej awansowało 5 Polaków.

Po pierwszej serii na prowadzeniu w Zakopanem znajdował się Maximilian Steiner. Reprezentant Austrii poszybował na 140 metr, co dało mu w sumie 142.5 punktów. Drugie miejsce należało do kolejnego Austriaka - Stefana Hubera, który skoczył 138.5 metra i do lidera tracił 2.2 oczek. Trzecią pozycję zajmował Julian Hahn. Reprezentant Niemiec wylądował na 137 metrze, a na jego koncie widniało 137.1 punktów. Czwarty był Andraz Pograjc (137.5 m), piąty Vojtech Stursa (137.5 m). W pierwszej rundzie najlepiej z grona reprezentantów Polski poradził sobie Paweł Wąsek (133.5 m), który uplasował się na lokacie 6. Andrzej Stękała (130.5 m) został sklasyfikowany na pozycji 14, Krzysztof Leja (127.5 m) był 22. Bartosz Czyż (126.5 m) znalazł się na miejscu 23, a Krzysztof Biegun (125 m) zajął lokatę 27. Pozostała 15 naszych skoczków nie zdołała uzyskać awansu do serii finałowej.

W drugiej serii najlepszy okazał się Maximilian Steiner. Austriak tym razem wylądował na 137 metrze, a jego nota wyniosła 279.1. Drugą lokatę zajął Stefan Huber, który skoczył 137 metrów i do lidera stracił 1.2 oczek. Z kolei trzecie miejsce należała do Markusa Rupitscha. Reprezentant Niemiec poszybował na 138.5 metr, co dało mu w sumie 261.9 punktów. Na czwartą pozycję po znakomitym skoku na 141 metr przesunął się Krzysztof Leja. Reprezentantowi Polski do podium zabrakło 1.6 oczek. Bartosz Czyż (138 m) uplasował się na miejscu 6, Paweł Wąsek (124 m) był 16, Andrzej Stękała (126.5 m) został sklasyfikowany na pozycji 21, a Krzysztof Biegun (125 m) znalazł się ostatecznie na lokacie 29.