FIS Cup w Szczyrku: Haralmbie i Nietzel triumfują, Rajda znów na podium

13:39, 15.07.2018 Anna Felska

Za nami drugi dzień rywalizacji w Szczyrku. W niedzielnych zawodach z cyklu FIS Cup triumfowali Justin Nietzel oraz Daniela Haralambie. Kinga Rajda znów zajęła miejsce na podium.

Po pierwszej serii konkursu kobiet i skoku na 99,5 m prowadziła Kanadyjka Abigail Strate. Kinga Rajda wylądowała 5 metrów bliżej i zajmowała 4. pozycję. Wczorajsza triumfatorka Daniela Haralambie po skoku na 94,5 m zajmowała dopiero trzecią lokatę. W finałowej serii uzyskała 99,5 m i zwyciężyła po raz drugi z rzędu. Abigail Strate po długim locie na 102,5 zaliczyła upadek i ostatecznie zajęła miejsce tuż za podium. Na najniższy jego stopień wskoczyła Kinga Rajda, która w drugiej próbie wylądowała na 96,5 m. Punkty zdobyło jeszcze 6 Polek. Joanna Szwab po skokach na 90 i 87 m zajęła 12. miejsce. Trzy oczka niżej uplasowała się Joanna Kil (88,5 i 81,5 m). Anna Twardosz zajęła 18. miejsce po skokach na 79 i 89 m. W trzeciej dziesiątce uplasowały się: Paulina Cieślar, Magdalena Pałasz oraz Nicole Konderla, zajmując odpowiednio 26, 28 i 30. miejsce.

Wyniki konkursu pań

W pierwszej serii rywalizacji mężczyzn aż na 108 metr poszybował Austriak Thomas Hofer i dało mu to prowadzenie w konkursie. W finałowej serii wylądował o 9,5 m bliżej, co w konsekwencji oznaczało dopiero 3. miejsce na podium. Zwycięstwo odniósł Niemiec Justin  Nietzel, który w swoich skokach uzyskał 101,5 i 104 m. Na drugiej pozycji zawody ukończył drugi z Austriaków Markus Rupitsch (102,5 i 99,5 m). Punkty zdobyło dzisiaj ośmiu Polaków, ale żaden z nich nie ukończył zawodów w pierwszej dziesiątce. Najlepszy był Krzysztof Biegun, który po skokach 96,5 i 98 m zajął 13. pozycję. W drugiej dziesiątce uplasowali się również: Kacper Stosel, Mateusz Gruszka oraz Damian Skupień, którzy zajęli odpowiednio 16,17,18. miejsce. Punkty zdobyli także: Kacper Juroszek (22. miejsce), Adam Niżnik (25. miejsce), Bartosz Czyż (29. miejsce) i Łukasz Bukowski (30. miejsce).