FIS Cup w Szczuczyńsku: Irma Maczinia najlepsza

18:39, 12.07.2019 Jakub Balcerski

(fot. fis-ski.com)

Rosjanka Irina Maczinia wygrała zawody rangi FIS Cup rozgrywane na nowoczesnym kompleksie skoczni w Szczuczyńsku. Wczoraj zajęła 6 pozycję, a dziś okazała się najlepsza.

17-latka osiągnęła 87,5 i 81 metrów osiągając notę równo 187 punktów. To dało jej 5,2 punktu przewagi nad zwyciężczynią wczorajszego konkursu, reprezentantką gospodarzy Walentiną Sdierżykową (85,5 i 81,5 metra). Na najniższym stopniu podium stanęła Kristina Prokopiewa (82,5 i 80,5 metra).

W najlepszej "10" znalazły się jeszcze 3 Rosjanki, Austriaczka, Koreanka, Japonka i kolejna Kazaszka. W całym konkursie wystartowało zaledwie 16 zawodniczek.

PEŁNE WYNIKI

Nie zmieniło się prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu - tam wciąż najlepsza jest Spelja Rogelj ze Słowenii (200 punktów), za nią znajduje się Sdierżykowa, która traci 20 i Karolina Indrackova, ze stratą 40 punktów. W trakcie weekendu w Szczuczyńsku rozegrany zostanie Letni Puchar Kontynentalny. Termin następnych zawodów rangi FIS Cup to 3-4 sierpnia, gdy zawodniczki zaprezentują się w słoweńskim Ljubnie.

Źródło: fis-ski.com/ informacja własna