FIS Cup w Sapporo: Zwycięstwa Iwasy i Paschke, Wąsek wygrywa cały cykl

21:50, 05.03.2017 Anna Felska

W ten weekend w cieniu rywalizacji w mistrzostwach świata w Sapporo odbywały się finałowe zawody cyklu FIS Cup w skokach narciarskich. W dwóch konkursach zwycięstwa odnieśli Yuken Iwas oraz Pius Paschke a wśród pań Yuki Ito. Paweł Wąsek zwyciężył w klasyfikacji generalnej cyklu.

W pierwszych jednoseryjnych zawodach na skoczni HS100, które miały odbyć się w piątek ale ostatecznie odbyły się w sobotę, zwyciężył reprezentant gospodarzy Yuken Iwasa. Japończyk wylądował na 94 m. Drugie miejsce zajął Niemiec Pius Paschke, który po skoku na 93,5 m stracił do zwycięzcy 2 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Słoweniec Aljaz Osterc (89 m). Tuż za podium uplasowało się dwóch Japończyków: Takehiro Nagai (86 m) oraz Ren Nikaido (85,5 m). Czołową szóstkę zamknął jedyny startujący w zawodach reprezentant Polski Paweł Wąsek, który wylądował na 84 m.

Pełne wyniki pierwszego konkursu

W drugim konkursie, który odbył się już na obiekcie HS137 zwyciężył Pius Paschke. Niemiec w swoich skokach uzyskał 132 i 131 m. Tuż za nim uplasował się kolejny reprezentant Niemiec Moritz Baer (121 i 130 m). Trzecie miejsce zajął Shinya Komaba (133,5 i 119,5 m). Za podium uplasowali się: Yuya Yamada (130 i 117,5 m) oraz Rok Justin (121 i 124 m). Szóste miejsce zajął Ren Nikaido (123 i 116 m). Paweł Wąsek zajął 9. miejsce po skokach na 114,5 i 122 m, czym przypieczętował swoje zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu.

Pełne wyniki drugiego konkursu

Dzisiaj odbył się również konkurs FIS Cup pań, w którym wystartowały jedynie reprezentantki Japonii. Zwyciężyła wiceliderka Pucharu Świata Yuki Ito, po skokach na 137 i 126,5 m. Drugie miejsce zajęła liderka Pucharu Świata Sara Takanashi (122 i 128 m). Na najniższym stopniu podium stanęła Kaori Iwabuchi (106 i 101 m).