FIS Cup w Rasnovie: Za nami pierwszy dzień rywalizacji

konfa-0741Daniela Haralambie i Jure Sinkovec triumfowali w dzisiejszych konkursach z cyklu FIS Cup, który rozgrywany jest w Rasnovie. Najlepiej z Polek spisała się Kinga Rajda, która objęła prowadzenie w klasyfikacji cyklu FIS Cup Pań. Wśród panów na szóstym miejscu uplasował się Andrzej Stękała.

Konkurs Pań

Reprezentantka gospodarzy – Daniela Haralambie wygrała dzisiejszy konkurs w Rasnovie. 18 – latka w swoich próbach poszybowała na 85 i 86 metr (204.5 pkt.). Na drugim miejscu uplasowała się 15 – letnia Austriaczka Linda Grabner (78 metrów; 80 metrów; 174 pkt.). Kinga Rajda po skokach na 78,5 metra oraz 80 metrów (172 pkt.) musiała się zadowolić ostatnim miejscem na podium. Na osłodę, młoda Polka po dzisiejszym konkursie prowadzi w klasyfikacji generalnej cyklu. Rajda wyprzedza o 14 pkt. Daniele Haralambie i o 44 pkt. Jacqueline Seifriedsberger.

W czołowej „10” zawodniczek mieliśmy jeszcze dwie nasze reprezentantki. Magdalena Pałasz oddała skoki na odległość 70,5 metra i 72,5 metra (142.5 pkt.), co dało jej szóste miejsce. Jedną pozycje niżej uplasowała się koleżanka Magdaleny Pałasz z reprezentacji – Joanna Szwab (67 metrów; 72 metry; 132.5 pkt.). Paulina Cieślar nie zdołała awansować do najlepszej „10” konkursu. 13 – Polka po skokach na 58,5 metra oraz 62 metry (84.5 pkt.) uplasowała się na 12 miejscu.

Pełne wyniki konkursu Pań

Konkurs Panów

Dosyć spora niespodzianka miała miejsce w konkursie Panów. Zawody te wygrał 30 – letni Jure Sinkovec ze Słowenii, pokonując wielu młodszych kolegów. Słoweński zawodnik dwukrotnie uzyskał odległość 100 metry (268 pkt.). Jego przewaga nad drugim Timem Fuchsem (97,5 metra; 93 metry) wyniosła 16.9 pkt.. Na trzecim miejscu uplasował się David Siegel, który w swoich próbach uzyskał 96,5 metra i 94,5 metra (251 pkt.).

Najlepiej z Polaków spisał się Andrzej Stękała. Zawodnik klubu AZS Zakopane zajął szóste miejsce po skokach na 94,5 metra i 93,5 metra (244 pkt.). Dwa oczka niżej uplasował się Adam Ruda (90 metrów; 94 metry; 233 pkt.). Tuż za czołową „10” zawodników konkursu, na miejscu 11 znalazł się Łukasz Podżorski, który oddał skoki na odległość 92 metry oraz 88.5 metra (227. 5 pkt.). Pozycja 12 należała do Dawida Jarząbka (90 metrów; 89,5 metra; 227 pkt.). Krzysztof Leja uzyskał dwukrotnie 90 metrów (225.5 pkt.) i zajął 14 miejsce. Andrzej Zapotoczny (90 metrów; 87 metrów; 218 pkt.) i Stanisław Biela (88 metrów; 89,5 metra; 217.5 pkt.) zajęli odpowiednio miejsce 19 i 20. Przemysław Kantyka po bardzo dobrym początku sezonu, wyraźnie odstaje od grupy szkoleniowej. Kantyka zajął dopiero 24 miejsce po skokach na 87,5 metra i 87 metrów (211.5 pkt.). Ostatnim sklasyfikowanym biało-czerwonym w stawce 30 zawodników jest Dominik Kastelik (87,5 metra; 85,5 metra; 208 pkt.), który był 25.

Do drugiej serii zawodów nie zakwalifikował się Krzysztof Miętus (81,5 metra; 93.5 pkt.), który ostatecznie zajął 36 miejsce.

Obecnie w klasyfikacji FIS Cup prowadzi Danny Queck (361 pkt) przed Andrazem Pograjcem (273 pkt.) i Florianem Altenburgerem (259 pkt.). Najlepszym z Polaków jest Adam Ruda (221 pkt.) – 8 miejsce.