FIS Cup w Rasnovie: Haralambie i Nikaido ponownie wygrywają, Twardosz z kolejnym podium!

15:00, 16.09.2018 Jakub Balcerski

Dzisiejszy dzień w Rasnovie to po części kopia wydarzeń z wczorajszych konkursów. U mężczyzn triumfował Japończyk Ren Nikaido, a u kobiet Rumunka Daniela Haralambie. W tej drugiej rywalizacji mamy też ponownie spore powody do radości - na podium stanęła Anna Twardosz.

Konkurs kobiet rozgrywany rano to zupełne deja vu w stosunku do wczorajszych wyników. W najlepszej trójce znalazły się bowiem te same trzy zawodniczki.. Pierwsze miejsce znów padło łupem Rumunki Danieli Haralambie, która po skokach na 91,5 i 89 metrów i nocie łącznej 218,5 punktu wyprzedziła Polkę Annę Twardosz (86,5 i 89,5 metra). Nasza zawodniczka straciła do Rumunki nieco więcej niż wczoraj - 14,4 punktu. Podium dopełniła kolejna z reprezentantek gospodarzy - Andreea Diana Trambitas (85,5 i 84,5 metra). W pierwszej dziesiątce zawodów sklasyfikowana została jeszcze Paulina Cieślar (78 i 80,5 metra), która była 9.

Pozostałe skoczkinie z Polski znalazły się w drugiej dziesiątce 25-osobowej stawki - Magdalena Pałasz (72 i 76,5 metra) uplasowała się na 12 pozycji, a Nicole Konderla (68 i 70 metrów) 19. W klasyfikacji generalnej Haralambie wciąż lideruje stawce, mając już 486 punktów. 2 miejsce w tym momencie należy do Austriaczki Chiary Hoelzl (200 punktów), ale już tylko 9 punktów za nią znajduje się nasza Anna Twardosz.

PEŁNE WYNIKI

W zawodach mężczyzn dominował Japończyk Ren Nikaido, który uzyskał 96 i 92,5 metra, dzięki czemu notą 241,7 punktu pokonał dwóch Niemców - Johannesa Schuberta (94 i 93 metry) o 16 i Dominika Maylaendera (99,5 i 91 metrów) o 17,6 punktu. Najlepszym z Polaków startujących w Rumunii okazał się Mateusz Gruszka (94 i 87 metrów), który zajął 17 miejsce.

6 pozycji za nim znalazł się Damian Skupień (93 i 81,5 metra), na 31 lokacie sklasyfikowano Wiktora Pękałę (87 metrów), tuż za nim Bartosza Czyża (88 metrów), na 36 Szymon Jojko (88,5 metra), na 39 Szymon Pawłowski (85 metrów), a dopiero 65 Karol Niemczyk (74,5 metra). W klasyfikacji generalnej wciąż najlepszy jest Niemiec Justin Nietzel (310 punktów), za którym pojawił się Nikaido (200 punktów). Podium dopełnia inny z Niemców, Fabian Seidl (187 punktów), a najlepszym z naszych zawodników pozostaje Kacper Juroszek (99 punktów), będący na 16 miejscu.

Kolejne zawody w cyklu FIS Cup to już konkursy zimowe - w dniach 14-15 grudnia rywalizacja mężczyzn odbędzie się w norweskim Notodden, a kobiety wystartują 19 i 20 grudnia w amerykańskim Park City.

Źródło: fis-ski.com/ informacja własna