FIS Cup w Planicy: Dominik Maylaender wygrywa, słaby występ Polaków

Niemiec Dominik Maylaender okazał się najlepszy w dzisiejszym konkursie skoków narciarskich zaliczanym do FIS Cup. W Planicy słabo spisali się Polacy. Tylko dwóch naszych skoczków zdobyło punkty.

Dominik Maylaender prowadził już po pierwszej serii konkursu w Planicy, w której uzyskał 101 metrów. Taką samą ilość punktów (127 pkt) miał Thomas Hofer z Austrii, któremu zmierzono 102,5 metra. W drugiej rundzie Niemiec nie pozostawił jednak złudzeń, bo skoczył aż 104,5 metra. Hofer w z zdecydowanie gorszym stylu lądował metr bliżej i stracił do Dominika 8,5 punktu. Podium uzupełnił kolejny z Austriaków Maximilian Steiner. Ten zawodnik miał zmierzone 100 i 104 metry. Tuż za podium kolejny z rokdaów Hofera – Elias Tollinger, który podium przegrał o 5,5 punktu.

Słabo spisali się Polacy, chociaż dzisiaj dwóch zdobyło punkty. Najlepszym był Stanisław Biela, który po skokach na 96 oraz 85,5 metra został sklasyfikowany na 24. miejscu. Dwie pozycje niżej znalazł się Krzysztof Miętus ze swoimi skokami na 91,5 i 86,5 metra.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Obserwuj

Mateusz Król

Redaktor naczelny at Sportsiniwnter.pl
Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.