FIS Cup w Pjongczangu: Tim Fuchs wgrywa w Korei

12:47, 17.08.2019 Agnieszka Białek

Reprezentant Niemiec - Tim Fuchs wygrał pierwszy z dwóch konkursów z cyklu FIS Cup rozrywanego na olimpijskim obiekcie w Pjongczangu. Kolejne miejsca na podium w pierwotnej wersji należały do Seul Choia i Heung Chul Choia. Jednak ten pierwszy został zdyskwalifikowany, a miejsce trzecie zajął Shinnosuke Fujita z Japonii.

Tim Fuchs po skokach na 99 metrów i 99,5 metra w drugiej serii wygrał konkurs z cyklu FIS Cup w Pjongczangu. Niemiec po pierwszej serii był trzeci, a wyprzedzało go dwóch reprezentantów gospodarzy - Seul Choi i Heung Chul Choi. Seul Choi w swojej pierwszej próbie uzyskał rekordowe 107 metrów, co dało mu prowadzenie. Nie utrzymał tej pozycji w finale na rzecz Fuchsa i dodatkowo został zdyskwalifikowany za nieodpowiedni kombinezon. ostatecznie na drugim miejscu sklasyfikowany został Heung Chul Choi, który uzyskał 100,5 metra i 96 metrów. Podium uzupełnił Shinnosuke Fujita, który oddał skoki na odległość 101 metrów i 98,5 metra.

Tuż za czołową trójką zawodników konkursu znalazł się Ren Nikaido z Japonii ze skokami na 104 metry i 96,5 metra. Piąty był Cene Prevc (93,5 metra; 99 metrów). Na szóstym miejscu uplasował się Aleksandr Bażenow, który lądował na 91 metrze i 98,5 metrze.

Pełne wyniki zawodów

Kolejny konkurs w Pjongczangu zaplanowano w niedziele o godz. 4:00 nad ranem polskiego czasu.