FIS Cup w Notodden: Wohlgenannt zwycięża, Kantyka drugi

18:42, 16.12.2017 Anna Felska

Za nami drugi konkurs z cyklu FIC Cup, który odbył się na skoczni w Notodden. Zwycięstwo odniósł Austriak Ulrich Wohlgenannt. Bardzo dobry występ zaliczył Przemysław Kantyka, który zajął 2.miejsce. Na podium stanął również Paul Winter z Niemiec.

Ulrich Wohlgenannt prowadził już po pierwszej serii i skoku na 96,5 m. W drugiej próbie uzyskał 97,5 m i zwyciężył w drugim konkursie w Notodden. Przemysław Kantyka w pierwszej serii wylądował na 94 m, co dawało mu 5. lokatę. W finałowym skoku poszybował na 97 m i przesunął się na druga pozycję. Do Austriaka stracił 8 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Paul Winter. Niemiec w swoich skokach uzyskał 93,5 i 96,5 m.

Najlepiej z gospodarzy zaprezentował się dzisiaj 17-letni Thomas Aasen Markeng, który lądował na 93,5 i 97 m, zajmując miejsce tuż za podium. Na kolejnej pozycji uplasował się Mika Schwann (93,5 i 96 m) z Austrii. Czołową szóstkę zamknął Robin Pedersen (95,5 i 94 m).

Ponownie słabo wypadli pozostali Polacy. Jan Ziobro po skokach na 92,5 i 93 m zajął 14. miejsce. W drugiej serii wystąpił jeszcze Stanisław Biela (87 i 87 m), który zajął 29. miejsce. Krzysztof Miętus uzyskał 84,5 m i zajął odległą 37. lokatę.

W klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup, którą prowadzi się od początku roku, liderem jest Przemysław Kantyka. Polak na koncie zgromadził 395 pkt. Drugi Elias Tollinger traci do Polaka 22 pkt. Trzecie miejsce zajmuje Timi Zajc (318 pkt).