FIS Cup w Notodden: Sondre Ringen zwycięża, Kantyka piąty

18:37, 15.12.2017 Anna Felska

Za nami konkurs z cyklu FIS Cup w skokach narciarskich. W pierwszych zawodach w norweskim Notodden zwyciężył reprezentant gospodarzy Sondre Ringen. Na podium znaleźli się również Ulrich Wohlgenannt i Joakim Aune. Najlepszy z Polaków Przemysław Kantyka był piąty.

Norweg Sondre prowadził już po pierwszej serii, w której wylądował na 98,5 m. W finałowym skoku uzyskał 96,5 m i to wystarczyło do wygranej. Drugie miejsce zajął Austriak Ulrich Wohlgenannt, który po skokach na 97 i 98 m do zwycięzcy stracił tylko 1 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął kolejny reprezentant gospodarzy Joakim Aune (98 i 98,5 m).

Tuż za podium po skokach na 96 i 98 m wylądował Maximillian Steiner. Ex aequo na 5. miejscu znalazł się najlepszy z Polaków Przemysław Kantyka (96,5 i 97,5 m) oraz Fredrik Bjerkeengen (95,5 i 96 m).

Gorzej wypadli pozostali Polacy. Jan Ziobro po skokach 91,5 i 91 m zajął 20. miejsce. Trzy lokaty niżej uplasował się Stanisław Biela (91 i 90 m). Trzydziestkę zamknął Krzysztof Miętus (88,5 i 84,5 m).

Jutro kolejny konkurs w Notodden. Początek rywalizacji o godz. 15:00.