FIS Cup w Muonio: Parmakoski najlepsza, Kowalczyk znów na podium

10:46, 11.11.2017 Mateusz Król Aktualizacja: 12:27, 11.11.2017

Kolejny dzień w Muonio i kolejne podium dla Justyny Kowalczyk. Polka zajęła trzecie miejsce w biegu na pięć kilometrów stylem klasycznym. Wygrała Finka Krista Parmakoski.

Finka Krista Parmakoski nie była gościnna w Muonio i w cuglach wygrała dzisiejszy bieg na pięć kilometrów stylem klasycznym. Wicemistrzyni świata dobiegła na metę z czasem 11:56,3. Druga Natalia Neprajewa straciła do niej 18,4 sekundy. Justyna Kowalczyk po raz kolejny w Muonio może cieszyć się z miejsca na podium. Polka ze stratą 24,2 sekundy została sklasyfikowana na trzecim miejscu. Czwarta była Lidia Durkina a na piątym zwyciężczyni wczorajszego sprintu Anna Svendsen.

Rosjanie zdominowali dzisiejszy bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym w Muonio. Pierwsze miejsce zajął Aleksandr Bolszunow, który dobiegł do mety z czasem 20:35.7. Drugi Aleksiej Czerwotkin stracił do zwycięzcy nieco ponad dwadzieścia sekund.  Podium uzupełnił Andriej Sobakarew ze stratą 42,4 sekundy. Dopiero czwarte miejsce zajął reprezentant innego kraju. Był nim Norweg Andreas Nygaard (+46.9 sek).