FIS Cup w Ljubnie: Wyniki weekendowych zawodów

15:26, 04.08.2019 Agnieszka Białek

W sobotę i niedziele w słoweńskim Ljubnie miały miejsce konkursy kobiet i mężczyzn z cyklu FIS Cup. Zwycięzcami okazali się być: Stefan Rainer i Jernej Presecnik wśród mężczyzn i Ursa Bogataj oraz Nika Kriznar wśród kobiet. Polacy meldowali się w czołowych dziesiątkach zawodów.

FIS Cup 3.08.2019 r.

W sobotnie popołudnie triumfował w Ljubnie pochodzący z Austrii Stefan Rainer. Uzyskał on w swoich próbach 83 metry i 90 metrów. Na drugim miejscu uplasował się reprezentant gospodarzy - Tjas Grilc (85,5 metra; 87,5 metra). Na najniższym stopniu podium stanął Casey Larson. Amerykanin skoczył 86 metrów w pierwszej serii oraz 86,5 metra w drugiej.

Tuż za podium znalazło się miejsce dla trójki reprezentantów Niemiec. Czwarte miejsce zajął Luca Roth, który lądował na 84 metrze i 84,5 metrze. Piąty był Sebastian Rombach (89 metrów; 87 metrów). Na szóstym miejscu znalazł się Fabian Seidl.

Adam Niżnik (83,5 metra; 82 metry) został sklasyfikowany na miejscu 16. Do  serii finałowej nie awansowali: Mateusz Gruszka (78 metrów, 40 miejsce), Jan Habdas (78,5 metra; 41 miejsce), Jarosław Krzak (80,5 metra; 44 miejsce), Szymon Jojko (71 metrów; 89 miejsce) oraz Kystian Zygmuntowicz (61 metrów; 98 miejsce). Kacper Stosel został zdyskwalifikowany za nieodpowiedni kombinezon.

Pełne wyniki zawodów

Wśród kobiet triumfowała Ursa Bogataj. Słowenka oddała skoki na odległości 93,5 metra oraz 84,5 metra. Drugie miejsce przypadło w udziale Nice Kriznar (90,5 metra; 82 metry), a trzecia była Spela Rogelj (79 metrów; 82 metry).

Czwarte i piąte miejsce również należały do Słowenek. Tuż za podium uplasowała się Maja Vtic ze skokami na 79 metrów w obydwu seriach. Katra Komar po skokach na 79 metrów i 79,5 metra była piąta. Węgierka - Viirag Voros (77 etrów; 78,5 metra) zajęła szóstą lokatę.

Najlepsza z Polek - Kinga Rajda uplasowała się na ósmej pozycji. W swoich próbach uzyskała 74,5 metra i 76,5 metra. Anna Twardosz (72 metry; 72,5 metra) była 16. Na 20 miejscu sklasyfikowana została Nicole Konderla (69 metrów; 74,5 metra). Do serii finałowej nie awansowały: Joanna Szwab (67,5 metra; 30 miejsce), Wiktoria Przybyła (58 metrów; 41 miejsce), Wiktoria Polanowska (54 metry; 42 miejsce) i Marcelina Bełtowska (58,5 metra; 44 miejsce).

FIS Cup  4.08.2019 r.

Jernej Presecnik wygrał drugi konkurs FIS Cup w Ljubnie po skokach na 87 metrów i 91 metrów. Stopień niżej na podium stanął Tijas Grilc ze skokami na odległość 85 metrów oraz 91,5 metra. Trzecie miejsce ponownie zajął Casey Larson (92,5 metra; 97,5 metra).

Tuż za podium uplasował się Adam Niżnik. Reprezentant polski w swoich próbach uzyskał 84,5 metra oraz 92 metry, co ostatecznie dało mu czwartą pozycje. Piąty był Tim Fuchs (85,5 metra; 90,5 metra). Decker Dean lądował na 89,5 metrze i 91 metrze. Po tych skokach Amerykanin mógł się cieszyć z miejsca szóstego.

W serii finałowej wystartował jeszcze Jarosław Krzak. Polak po skokach na 82 i 84 metry zajął 30 miejsce. Do serii finałowej nie awansowali: Kacper Stosel (80 metrów; 38 miejsce), Jan Habdas (82,5 metra; 43 miejsce), Mateusz Gruszka (82,5 metra; 47 miejsce), Szymon Jojko (79 metrów; 58 miejsce) i Krystian Zygmuntowicz (80 metrów; 70 miejsce).

Słowenki ponownie zaznaczyły swoją dominację. Nika Kriznar po skokach na 91 metrów i 92,5 metra triumfowała w niedzielnych zmaganiach. Druga była wczorajsza zwyciężczyni - Ursa Bogataj (dwukrotnie 91 metrów). Na najniższym stopniu podium stanęła Jerneja Brecl (79,5 metra; 85 metrów).

Czwarte miejsce przypadło w udziale Katrze Komar, która uzyskała 80 i 84 metrów. Na piątym miejscu sklasyfikowana została Claudia Purker (82 metrów; 83,5 metra). Virag Voros (77 metróe; 83,5 metra) zmagania w Ljubnie zakończyła na szóstej pozycji.

Kinga Rajda ponownie była ósma. Polka w niedziele uzyskała 78,5 metra i 79,5 metra. Joanna Szwab tym razem uplasowała się na 17 miejscu po skokach na 70 metrów i 76,5 metra. Nicole Kondrela (70 metrów; 74,5 metra) oraz Anna Twardosz (70 metrów; 74 metrów) zajęły odpowiednio miejsca 21 i 25. Do serii finałowej nie zakwalifikowały się Wiktoria Przybyła (59 metrów; 38 miejsce) i Wiktoria Polanowska (55 metrów; 41 miejsce). W zawodach nie wystartowała Marcelina Bełtowska.