FIS Cup w Eau Claire: Triumfy Nousiainena i Seto

22:18, 28.01.2017 Mateusz Król

thomas-lackner-1

Fin Eetu Nousiainen i Japonka Rio Seto zwyciężyli w finałowych zawodach FIS Cup rozgrywanych w Eau Claire. Poznaliśmy też triumfatorkę całego cyklu pań. Została nią Rumunka Daniela Haralambie.

Nousiainen prowadził już po pierwszej serii, w której uzyskał 94 metry. W drugiej serii skoczył 4 metry krócej, bezproblemowo utrzymał jednak prowadzenie. Drugi Thomas Lackner (89,5m; 93 m) stracił do Fina cztery punkty. Na trzecim miejscu znalazł się triumfator wczorajszych zmagań, Moritz Baer. Niemiec lądował na 88,5 m i 93,5 m. Tuż za podium znalazł się Alex Insam. Włoch w pierwszej serii skoczył 87 metrów, a w drugiej serii 90,5 m. Piąty był Tobias Birchler (dwukrotnie 89 m) ex aequo z Yukenem Iwasą (91 m; 86 m).

Wśród pań ponownie triumfowała Japonka. Tym razem była to Rio Seto, która we wczorajszych zawodach uplasowała się na czwartej pozycji. Seto w pierwszej serii osiągnęła 81,5 m, a w finale skoczyła 79 m. 8 punktów za nią uplasowała się zwyciężczyni wczorajszych zawodów Fumika Segawa. Wyniki Japonki to 79,5 i 77 m. Trzecie miejsce zajęła Maruyama Nazomi, a Minami Watanabe uplasowała się na czwartej pozycji. Ponownie zagrozić Japonkom nie dała rady Walentina Sdzierżykowa, plasując się ostatecznie na 5. miejscu.

Panie zakończyły już swój cykl zmagań na ten sezon. Panowie zmierzą się jeszcze na początku marca w Sapporo. Wtedy poznamy zwycięzcę cyklu w ich kategorii. Na razie liderem jest Polak, Paweł Wąsek.