FIS Cup Szczyrk: Wygrana Michaela Drehera. Artur Kukuła trzeci

KukułaReprezentant Niemiec – Michael Dreher wygrał pierwszy konkurs z cyklu FIS Cup w Szczyrku. Na drugim miejscu uplasował się Ziga Jelar ze Słowenii. Trzeci był Artur Kukuła.

Michael Dreher okazał się najlepszym skoczkiem w dzisiejszym konkursie z cyklu FIS Cup, który aktualnie rozrywany jest w Szczyrku. Niemiec w swoich próbach uzyskał 103 metry i 99,5 metra (255 pkt.). Drugi stopień podium należał dla Zigi Jelara (99 metrów; 103,5 metra; 250.5 pkt.) ze Słowenii. Trzecie miejsce zapewnił sobie Artur Kukuła, który okazał się najlepszym polakiem ze stawki. Zawodnik klubu KS Wisła Ustronianka uzyskał 101 metrów w pierwszej serii oraz 97 metrów w drugiej (245 pkt.).

W zawodach wystąpiło aż 20 reprezentantów Polski. Do serii finałowej awansowało sześciu z nich. W pierwszej „10” zawodów mieliśmy również Łukasza Podżorskiego (95 metrów; 100,5 metra; 237.5 pkt.), który zajął siódme miejsce. Na 12 miejscu sklasyfikowany został Konrad Janota (91,5 metra; 104,5 metra; 230 pkt.). Dawid Jarząbek również zakończył zawody w pierwszej „10”. Podopieczny trenera Roberta Mateji oddał skoki na odległość 93,5 metra 92,5 metra; 217 pkt.) i zajął miejsce 17 ex aequo z Kazachem Sergeyem Tkachenko. Tomasz Byrt (88 metrów; 91,5 metra; 200 pkt.)  i Andrzej Gąsienica (92 metry; 87 metrów; 200 pkt.)  zajęli ex aequo pozycje 22.

Pozostali Polacy zajęli miejsca poza najlepszą „30” zawodników.

Pełne wyniki konkursu

Już jutro kolejny dzień emocji w Szczyrku. Start konkursu pań został zaplanowany na godz. 10:30. Panowie rozpoczną rywalizacje po pierwszej serii pań.