FIS Cup: Rogelj wygrywa ostatni konkurs, Rajda cały cykl

15:37, 12.03.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 10:49, 13.03.2016

DSCN2714-Copy1Zakończyła się rywalizacja kobiet w zawodach FIS Cup. W całym cyklu triumfowała reprezentantka Polski Kinga Rajda. W finałowych zawodach najlepsza była Słowenka Spela Rogelj.

Zwycięstwem Speli Rogelj zakończyły się finałowe zawody FIS Cup w Harrachovie. Słowenka wczoraj zajęła drugie miejsce, ale dziś po skokach na 95,5 oraz 92 metry o 8 punktów wyprzedziła swoją rodaczkę Ursę Bogataj (90 m; 95,5 m; 236 pkt). Podium uzupełniła Julia Clair, które zmierzono 90,5 oraz 92,5 metra (231,5 pkt). Kinga Mitoraj, podobnie jak wczoraj, została sklasyfikowana na siódmym miejscu (83 m; 95,5 m; 213,5 pkt). Jednak to nasza reprezentantka po tym sezonie może cieszyć się ze zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Rajda zdobyła 376 punktów i drugą Danielę Haralambie z Rumuni wyprzedziła o 46 punktów.

Kinga od lipca do marca wystartowała w siedmiu na osiem konkursów. Raz była najlepsza w Szczyrku (29. sierpnia) i trzykrotnie stawała na najniższym stopniu podium. Tylko raz znalazła się poza czołową dziesiątką, kiedy w pierwszym starcie była 11.