FIS Carpath Cup w Rasnovie: dwukrotne zwycięstwo Rajdy oraz Cintimara

SAM_1850W rumuńskim Rasnovie zakończyły się dwudniowe zmagania Pań oraz Panów na obiekcie HS-71. Wśród Pań najlepsza okazała się Kinga Rajda, natomiast wśród Panów triumfował Muhammet Irfan Cintimar.

Konkurs kobiet,24.09.2015 r

W pierwszym dniu Pucharu Karpat najdłuższe skoki oddała Magdalena Pałasz (62 m ; 61m), ale z powodu przekroczenia limitu wiekowego nie została ona uwzględniona w klasyfikacji konkursu. Druga z naszych zawodniczek Kinga Rajda, która została sklasyfikowana na pierwszym miejscu oddała skoki na odległość 65,5 metrów oraz 57,5 metra. Tuż za nią znalazła się reprezentantka Węgier Virag Voros, która doskoczyła do 57,5 metrów oraz 55,5 metrów. Z Węgierką na drugim stopniu podium stanęła Rumunka   Carina Alexandra Militaru.

Z pozostałych naszych zawodniczek na szóstym miejscu zameldowała się Joanna Szwab (55 m; 54,5 m), na dziesiątym Paulina Cieślar (48 m; 50 m).

Rywalizację ukończyło 19 zawodniczek.

Konkurs kobiet 25.09.2015 r

Ponownym zwycięstwem Kingi Rajdy zakończył się konkurs kobiet w Rasnovie. Polka skoczyła na odległość 62 oraz 67 metrów. Na drugim miejscu podium stanęła  Carina Alexandra Militaru, która doskoczyła na 60 oraz 59 metr. Podium uzupełniła Andreea Diana Trambitas z Rumunii, która oddała skoki na odległość 60,5 oraz 54 metrów.

Magdalena Pałasz tym razem doskoczyła do 61 oraz 63,5 metrów. Ponownie nie została ona sklasyfikowana z powodu przekroczenia wieku. Z pozostałych naszych reprezentantek Joanna Szwab zajęła szóste miejsce (54,5 m; 56,5 m) a Paulina Cieślar tym razem była dziewiąta (51,5 m; 52 m).

Na starcie pojawiło się 20 zawodniczek

Konkurs mężczyzn, 24.09.2015 r

W zmaganiach mężczyzn w Rasnovie bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci Turcji. Zwyciężył Muhammet Irfan Cintimar dwukrotnie lądując na 66 metrze . Na drugim stopniu podium znalazł się po skokach na 67 metr oraz 64,5 metra Ayberk Demir, podium uzupełnił Faith Arda Ipcioglu, który skoczył na odległość 65 metrów oraz 64,5 metra.

Reprezentanci Polski nie startowali w Pucharze Karpat.

Konkurs mężczyzn, 25.09.2015 r

Ponownie pierwsze trzy miejsca wywalczyli reprezentanci Turcji. Na pierwszym miejscu znalazł się Muhammet Irfan Cintimar, który oddał skoki na odległość 66 metrów oraz 65,5 metra. Tuż za nim na podium stanął jego rodak Faith Arda Ipcioglu, który lądował dwukrotnie na 64,5 metrze. Podium uzupełnił Munir Gungen, który doskoczył do 62,5 metra oraz 63 metra.

Sklasyfikowanych zostało 34 skoczków, reprezentanci Polski ponownie nie startowali w FIS Carpath Cup.

Konkursy w Rasnovie są jedynymi zawodami, które są rozegrane w sezonie 2015/2016.